Ważniejsze wydarzenia od 1 do 16 sierpnia 2015 roku

Drukuj
PDF

Straż MiejskaPomimo trwających wakacji, Strażnicy Miejscy cały czas mają ręce pełne "roboty". Połowa sierpnia a statystyki Strażników Miejskich w Skierniewicach zwiększyły się o kolejne 270 różnego rodzaju czynności.

Jednym z najbardziej niepożądanym przez mieszkańców zjawiskiem, jest spożywanie  alkoholu w miejscach publicznych, tj. wykroczenie z art. 431 ust. 1 i ust. 2 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przedziwdziałaniu alkoholizmowi. W okresie od 1 do 16 sierpnia 2015 r., szesnaście razy interweniowali w związku z naruszeniem tego przepisu.

 Kolejnym problemem z jakim Strażnicy Miejscy spotykają się podczas codziennej służby, to zgłoszenia mieszkańców dotyczące zakłócania spokoju i porządku publicznego, tj. wykroczenie z art. 51 § 1 k.w.. W minionym okresie odnotowano 5 interwencji związanych z naruszeniem tej normy prawnej. Częstą przyczyną popełnienia tego wykroczenia są prace remontowe w mieszkaniach, głośna zabawa dzieci i młodzieży lub inne.

Straż Miejska w Skierniewicach bardzo często odbiera zgłoszenia od mieszkańców, które dotyczą również: nieobyczajnych wybryków, niszczenia infrastuktury miejskiej, bezpieczeństwa w komunikacji, zanieczyszczeń miejsc publicznych itp.

W dniu 1 sierpnia około godziny 9:20, na ul. Skłodowskiej-Curie, funkcjonariusze mieli za zadanie załagodzić konflikt sąsiedzki, który dotyczył zbyt bliskiego granicy działek, zdaniem zgłaszajacego postawienia pojemników na smieci przez jego sąsiada. W związku ze złozonością problemu sprawa jest w toku, którą prowadzi patrol z danego rejonu.

Tego samego dnia około godz. 12:10, funkcjonariusze SM otrzymali informację, że na terenie cmentarza przy ul. Kozietulskiego, dość często dochodzi do procederu wyłudzania pieniędzy przez bliżej nieznanego mężczyznę. Dyżurny SM natychmiast na miejsce wysłał patrol interwencyjny, który po przybyciu na miejsce nie zastał osoby, która wyłudza pieniądze. Podjęto rozpytanie wśród osób handlujacych przed cmentarzem, którzy potwierdzili, że dochodzi do takich czynów, a sprawcą jest najprawdopodobniej osoba bezdomna. Podjęto decyzję o częstrzej kontroli tego miejsca, celem ochrony osób przed natarczywym żebractwem.

Również tego dnia w godzinach nocnych około godziny 22:20, na ul. Prymasowskiej, patrol SM zatrzymał rowerzystę, który jechał swoim pojazdem bez wymaganego oświetlenia. Rowerzysta został pouczony o obowiązku prowadzenia pojazdu na drodze publicznej z włączonymi światłami. Jest to częste wykroczenie na terenie naszego miasta, za które zgodnie z taryfikatorem grozi grzywna od 100 do 200 zł.

W dniu 5.08.2015 r. o godzinie patrol SM ujawnił w Miejskim Parku, uszkodzenie parku linowego, polegające na odkręceniu od masztu głównego trzech lin. Uwagi zostały natychmiast przekazane do Zakładu Utrzymania Miasta. Tego samego dnia o godzinie 20:00 na ul. Halinów stwierdzono na łuku drogi rozsypany żwir. Następnego dnia przekazano do uprzątnięcia przez ZUM.

07.08.2015 r.  Strażnicy otrzymują zgłoszenie, że najednej z opuszczonych działek na osiedlu Zadębie, są znacznej wielkości chwasty, oraz porozrzucane śmieci. Patrol z rejonu spotkał się ze zgłaszającą osobą i poinformował, że co do obcięcia przerostów roślinnych, to nie jesteśmy w stanie wyegzekwować od własciciela, gdyż brak nie posiadamy takich instrumentów prawnych.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...