Ważniejsze wydarzenia w okresie od 8 do 14 listopada 2015 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 655 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

  • wszystkich interwencji podjęto – 148,
  • skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 282 (razy),
  • skontrolowano posesji – 27,
  • przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 55 ( w tym 2 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),
  • udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 68,
  • ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 9/850 zł,
  • patrole wspólne z policją – 2,
  • zabezpieczenia (urzędów, przejść dla pieszych, skutków silnych wiatrów, pomoc w uruchomieniu pojazdu, zabezpieczenie terenu podczas biegu niepodległości, asysta władzom miasta, otwieranie urzędu miasta) – 28,
  • konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 2,
  • interwencje z monitoringu i fotopułapki – 3,
  • przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 14 w tym:

-      ul. Bielańska – zerwana tarcza znaku drogowego A-16 – przekazano do Wydziału Dróg i Komunikacji UM,

-      ul. Strobowska – uszkodzony znak drogowy B-33 – przekazano j.w.,

-      ul. Sobieskiego/ul. Lelewela – brak oświetlenia ulicznego – przekazano do konserwatora,

-      ul. Sobieskiego/ul. Lelewela - brak oświetlenia ulicznego – przekazano do konserwatora (po raz drugi),

-      ul. Łódzka – brak oświetlenia ulicznego do stacji paliw – przekazano do konserwatora,

-      ul. Bratkowa – brak oświetlenia ulicznego – przekazano do konserwatora,

-      ul. Rawska – zabezpieczono teren po przejściu silnego wiatru – przekazanie terenu do PSP,

-      ul. Prusa – zabezpieczenie terenu po przejściu silnego wiatru – przekazanie terenu do PSP,

-      ul. Jagiellońska – pęknięty konar drzewa – przekazano do Wydziału Ochrony Środowiska UM,

-      ul. Mszczonowska (okolice stacji paliw) biegający bezpański pies – przekazano do Zakładu Utrzymania Miasta o konieczności odłowienia,

-      ul. Nowobielańska/ul. Armii Krajowej biegający bezpański pies – przekazano do Zakładu Utrzymania Miasta o konieczności odłowienia,

-      ul. Ziołowa – pożar krzaków i zarośli – przekazano do PSP,

-      ul. Batorego – zerwany przewód energetyczny – przekazano do PGE Łódź S.A. oddział Żyrardów,

-      ul. Strykowska – zerwany dach budynku, grozi zawaleniem – przekazano do Nadzoru Budowlanego.

 Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 8 listopada:

  1. W związku z przejściem nad Polską frontu atmosferycznego, który był przyczyną bardzo silnych podmuchów wiatru, strażnicy miejscy prowadzili działania mające na celu zabezpieczenie i likwidację skutków anomalii pogodowej, o czym pisaliśmy kilka dni wcześniej.
  2. Godzina 1825, ul. Pomologiczna pracownik Hali Sportowej OSiR, zgłosił zakłócanie spokoju podczas odbywającego się turnieju piłki nożnej, przez grupę młodych mężczyzn. Patrol po przybyciu na miejsce zaprowadził porządek na obiekcie.

Poniedziałek 9 listopada:

  1. Godzina 955, jedna z mieszkanek miasta odwiedzająca park miejski zgłosiła, że widziała biegającego lisa po terenie parku – obawia się, że lis może przetrzebić dzikie kaczki, które pływają po rzece i zbiornikach wodnych w parku. Patrol SM po przybyciu na miejsce przekazał tą informację do ochrony parku.
  2. Godzina 2000, ul. Sobieskiego, zgłoszenie od młodego chłopca, że został zaatakowany przez psa sąsiadki. Jak się okazało po rozpytaniu świadków zdarzenia to chłopiec był przyczyną takiej reakcji psa, gdyż świadkowie potwierdzili, że chłopiec drażnił psa. Wszyscy zainteresowani zostali pouczeni o swoich obowiązkach i odpowiedzialności oraz zachowaniu ostrożności wobec zwierząt.

Wtorek 10 listopada:

  1. Godzina 840, ul. Sobieskiego (teren należący do Spółdzielni Mieszkaniowej), po raz kolejny ta sama mieszkanka zgłasza pozostawiony wrak samochodu. Patrol tak jak wcześniej tak i teraz ustalił, że brak jest podstaw do podjęcia interwencji. Samochód nie posiada oznak wraku, a ponadto teren należy do spółdzielni mieszkaniowej, nie posiada odpowiedniego oznakowania, które upoważniałoby służby do podejmowania interwencji wobec osób naruszających przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym. Patrol z rejonu przekazał nasze ustalenia zarządowi spółdzielni.
  2. Godzina 2105, ul. Kopernika w jednym z bloków na klatce śpi osoba bezdomna. Patrol po przybyciu na miejsce po ustaleniu danych osoby, która posiadała miejsce zamieszkania oraz po sprawdzeniu czy nie potrzebuje pomocy, nakazano opuścić to miejsce i udać się do swojego miejsca zamieszkania.

Środa 11 listopada:

  1. W mieście odbywają się obchody Święta Niepodległości. Strażnicy miejscy zabezpieczają uroczystości i imprezy związane z obchodami Święta Narodowego.
  2. Godzina 1045, ul. Kozietulskiego dwie osoby handlują przy cmentarzu poza miejscem do tego wyznaczonym przez miasto.

Czwartek 12 listopada:

  1. Godzina 1100, zgłoszenie z ul. Kaktusowej, że jeden z sąsiadów osoby zgłaszającej posiada na swojej działce las. Drzewa jakie rosną na tej działce zaśmiecają chodnik i ulicę poprzez spadające gałęzie i liście. Patrol SM przeprowadził rozmowę z właścicielem działki, który zobowiązał się, że w przeciągu 2 tygodni usunie wszystkie niedogodności związane z jego drzewami.
  2. Godzina 1250, zgłoszenie z ul. Sobieskiego, że na jednej z działek za garażami przy bloku przy ul. Sobieskiego naprzeciwko mleczarni uwiązany jest na łańcuchu pies, a drugi biega wolno. Patrol po przybyciu na miejsce nie zastał zwierząt, po rozpytaniu mieszkańców, strażnicy dowiedzieli się, że psy te od czasu do czasu widziane są na osiedlu. W dniach następnych (13 i 16 listopada) przeprowadzono kontrolę tego terenu – patrole psów nie zastały.
  3. Godzina 2210, na ul. Łódzkiej patrol zatrzymuje rowerzystę jadącego bez wymaganego oświetlenia. Jest to kolejny przykład niefrasobliwości i braku wyobraźni kierującego rowerem, który naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Piątek 13 listopada:

  1. Godzina 930, zgłoszenie z ul. Waryńskiego o zanieczyszczonej ulicy przez wyjeżdżające z pobliskiej budowy pojazdy. Patrol z rejonu doprowadził do systematycznego usuwania zanieczyszczeń przez firmę prowadzącą inwestycję. W Następnych dniach prowadzone będą kontrolę realizacji naszych ustaleń, w przypadku nie zastosowania się do zaleceń strażników, wobec osoby kierującej pracami zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z kodeksu wykroczeń.
  2. Ponad 14 razy tego dnia strażnicy interweniowali wobec osób niestosujących się do znaków drogowych lub też osób stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Jest to efekt podjętych od pewnego czasu przez strażników miejskich, działań mających na celu zwrócenie wszystkim kierującym i mieszkańcom miasta uwagi na bardzo duży problem ze sposobem parkowania na terenie miasta. Nasze działania mają jedynie na celu zdyscyplinowanie tych, którzy notorycznie łamią obowiązujące przepisy prawa ruchu drogowego, tych którzy lekceważą sobie uwagi, jakie kierowane są pod ich adresem odnośnie popełnianych wykroczeń. Mamy nadzieję, że wspólne działania prowadzone wraz z mieszkańcami Skierniewic doprowadzą do znacznej poprawy stanu w tejże materii.

Sobota 14 listopada:

  1. Godzina 840, przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej, zgłasza że w wiacie śmietnikowej, przy ul. Sobieskiego ktoś pozostawił okna plastikowe, które pochodzą z prowadzonego remontu jednego z lokali. W trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających wskazanego domniemanego sprawce tego czynu nie zastano pod wskazanym adresem. Patrol na miejsce pouczył zgłaszającą, jako zarządcę terenu o dalszych działaniach mających na celu wyegzekwowanie od sprawcy tego czynu obowiązku odpowiedniej utylizacji tego rodzaju odpadów. Informujemy, że zgodnie z §11 ust. Regulaminu Utrzymania Czystości na terenie Miasta „odpady wielkogabarytowe winny być gromadzone w specjalnie na ten cel dostarczonych przez firmę wywozową, kontenerach, a te które nie wymagają specjalnych urządzeń do zbierania, należy gromadzić, w miejscu wyznaczonym do tego celu przez właściciela nieruchomości, w sposób nie utrudniający korzystania z tego terenu”. Natomiast ust. 2 w/w paragrafu mówi, że „odpady stanowiące pozostałości po remoncie lokali lub budynków należy gromadzić w specjalnych kontenerach dostarczonych przez firmę wywozową.
  2. Godzina 1250, zgłoszenie z ul. Kilińskiego o zalegających od około tygodnia liści na chodniku wzdłuż wskazanych posesji. Sprawą natychmiast zajął się patrol z rejonu, zobowiązując właścicieli nieruchomości do uprzątnięcia chodników z zalegających na nich liśćmi.
  3. Godzina 1250, mieszkaniec ul. 19-go lutego, zgłasza problem wyprowadzania psów na teren należący do spółdzielni i nie sprzątaniu po swoich psach przez ich właścicieli. Po przybyciu na miejsce strażnicy nie potwierdzili zgłoszenia. W następnych dniach podjęte zostaną ponowne kontrole tego terenu pod względem porządkowym.
  4. Godzina 1520, zgłoszenie z ul. Mickiewicza 32, że na klatce schodowej tego bloku leży jakiś mężczyzna. Patrol po przybyciu na miejsce wylegitymował mężczyznę, a następnie przewiózł go do miejsca zamieszkania.
  5. Godzina 1820, zgłoszenie z ul. Nowobielańskiej o błąkającym się w tym rejonie małym piesku. Patrol po przybyciu na miejsce zabrał szczeniaka i przewiózł do schroniska.


To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...