Ważniejsze wydarzenia w okresie od 15 do 21 listopada 2015 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli blisko 770 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 166,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 338 (razy),

skontrolowano posesji – 19,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 88 ( w tym 7 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 76,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 9/850 zł,

patrole wspólne z policją – 3,

zabezpieczenia (urzędów, przejść dla pieszych, pomoc w uruchomieniu pojazdu, zabezpieczenie terenu po przejściu silnego wiatru, otwieranie urzędu miasta) – 36,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 6,

interwencje z monitoringu i fotopułapki – 3,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 18.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 15 listopada:

  1. Godzina 755, zgłoszenie mieszkańca z ul. Sobieskiego o zaparkowanym samochodzie marki KIA na trawniku. Sprawca tego wykroczenia mieszkaniec Warszawy został pouczony przez strażników.
  2. Godzina 1930, strażnicy patrolując ul. Nowobielańską zauważyli że na jednym z odcinków tej ulicy nie palą się lampy uliczne. Strażnicy przekazali tą informację do dyżurnego, który telefonicznie poinformował o awarii konserwatora firmę ALEKSANDRA.
  3. Godzina 1930, zgłoszenie z ul. Wita Stwosza o zaparkowanych samochodach na chodniku, ograniczających przejście pieszym. Samochody zaparkowali kinomani, którzy przyjechali do kina. Niestety jednego ze sprawców ukarano mandatem karnym. Natomiast wobec dwóch pozostałych kierowców wszczęto postępowanie wyjaśniające, gdyż do tej pory nie zgłosili się na wezwanie strażników. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających wobec obu kierujących skierowany zostanie wniosek do sądu.
  4. Godzina 2200, na ul. Makowskiej patrol zauważył dziwnie zachowującego się rowerzystę. Strażnicy zatrzymali do kontroli rowerzystę i jak się okazało jego dziwne zachowanie wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce strażnicy wezwali patrol policji, który przejął sprawę.

Poniedziałek 16 listopada:

  1. Godzina 920, na ul. Konwaliowej przejeżdżający patrol Straży Miejskiej zauważył potrąconego kota. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, który potrąconego kota zabrał do lecznicy na obserwację.
  2. Godzina 925, na ul. Bohaterów Westerplatte na jednej z nieruchomości patrol zauważył brak numeru porządkowego na budynku. Właściciel nieruchomości został pouczony o tym obowiązku. W następnych dniach nastąpi kontrola wykonania zaleceń strażników.
  3. Godzina 1235, obok budynku Centrum Kultury i Sztuki, dwóch mężczyzn spożywało piwo. Przejeżdżający patrol Straży Miejskiej zauważył ten czyn, a następnie obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.
  4. O godzinie 2035, na ul. Reymonta patrol zatrzymuje rowerzystkę, która jechała rowerem bez wymaganego oświetlenia. Rowerzystka został pouczona o obowiązku włączenia wymaganego oświetlenia, co natychmiast uczyniła.

Wtorek 17 listopada:

  1. Godzina 720, zgłoszenie z jednego z bloków przy ul. Mszczonowskiej, że na IV piętrze tego bloku śpi osoba bezdomna. Patrol po przybyciu pod wskazane miejsce potwierdził zgłoszenie. Po rozmowie z mężczyzną (który jest znany strażnikom), kiedy został poinformowany o możliwości pomocy ze strony miasta, mężczyzna oddalił się.
  2. Godzina 1920, strażnicy podejmują interwencję wobec zaparkowanych dwóch samochodach za znakiem zakaz zatrzymywania na łączniku pomiędzy ulicami Mszczonowską a Żwirki. Kierowcy zostali pouczeni.

Środa 18 listopada:

  1. Godzina 855, patrol Straży Miejskiej zauważył na ul. Reymonta mężczyznę, który zanieczyścił miejsce publiczne. Mężczyzna został wylegitymowany a następnie pouczony przez strażników.
  2. O godzinie 1125 na ul. Orzeszkowej, patrol Straży Miejskiej zauważył trzech mężczyzn, którzy spożywali alkohol. Mężczyźni ci zostali pouczeni przez strażników.
  3. O godzinie 1835 strażnicy udzielali asysty pracownikom Urzędu Miasta.
  4. O godzinie 2110, zgłoszenie od jednego z mieszkańców ul. Zadębie, że na poboczu leży potrącony kot. Patrol potwierdził zgłoszenie, a następnie na miejsce wezwany został lekarz weterynarii, który był zmuszony uśpić kota, gdyż obrażenia jakie stwierdził były zbyt rozległe.

Czwartek 19 listopada:

  1. Godzina 1010 i 1020, odpowiednio na ul. Rynek i Mszczonowska, strażnicy podejmują interwencję wobec kierujących samochodami, które zostały niewłaściwie zaparkowane. W obydwu przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.
  2. Godzina 1030, zgłoszenie z ul. Iwaszkiewicza o osobie żebrzącej przed sklepem NELL. Strażnicy przeprowadzili rozmowę profilaktyczną z osobą żebrzącą, która następnie się oddaliła.
  3. Do strażników wpłynęło 13 decyzji z Urzędu Miasta o zajęciu pasa drogowego. Każdy z patroli w swoich rejonach otrzymał odpisy tych decyzji, kontroluję czas na jaki zostały wydane, jak miejsca te zostały zabezpieczone przez wykonawców.

Piątek 20 listopada:

  1. Godzina 920, na Al. Niepodległości, strażnicy zauważyli przewróconą reklamę jednego z marketów. Strażnicy przekazali tą informację do pracowników UM odpowiedzialnych za wydawanie decyzji zajęcia pasa drogowego.
  2. Godzina 1435, zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie ledwo trzymającym się na nogach, który znajduje się koło mostu przy ul. Prymasowskiej i zgłaszający obawia się, że może wpaść do wody i się utopić. Natychmiast na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej, na widok którego mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sobota 21 listopada:

  1. Godzina 850, zgłoszenie o zakłócaniu spokoju przez włączony alarm w samochodzie zaparkowanym przy Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Mazowieckiej. Strażnicy po przybyciu na miejsce udali się do sekretariatu uczelni, gdzie poproszono o ustalenie właściciela pojazd oraz powiadomienie go o konieczności wyłączenia alarmu.
  2. Godzina 1500, zgłoszenie z ul. Poniatowskiego, że w okolicach przystanku MZK jest duży, stary pies, który jest najprawdopodobniej bezpański. Patrol po przyjeździe na miejsce ustalił właściciela psa, którego pouczono o należytym zabezpieczeniu posesji przed niekontrolowanym opuszczeniu jej przez psa.

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...