Ważniejsze wydarzenia w okresie od 5 do 11 lutego 2017 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 544 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 116,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 197 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 1,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 63 ( w tym 10 dotyczące bezpańskich i dzikich zwierząt),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 39,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 2/200 zł.,

skierowano spraw do sądu – 1,

patrole wspólne z policją – 3 (patrol na targowisku miejskim, patrole szkolne),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych(działania cykliczne), kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), udzielenie pomocy przy uruchomieniu samochodów, stałe posterunki przy przejściach dla pieszych) – 14,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 2,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 13,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 15.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 5 lutego:

  1. Godzina 1235 zgłoszenie z ul. Łowickiej, że na jednej z tamtejszych posesji właściciel trzyma swojego psa w złych warunkach. Według zgłaszającej osoby pies trzymany jest w kojcu, który nie jest sprzątany przez właściciela, pies przebywa w swoich odchodach, jak również nie jest regularnie karmiony. Strażnicy po przybyciu na miejsce sprawdził warunki bytowania psa, nie stwierdzając uchybień ze strony jego właściciela. Pies miał dostęp do wody, kojec był posprzątany, jedynie właściciela pouczono by częściej pies był wypuszczany z kojca oraz o obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielu psa.
  2. Godzina 1435 strażnicy interweniują na cmentarzu przy ul. Strobowskiej, gdzie między grobami spali dwaj mężczyźni, o czym pisaliśmy w osobnym artykule.

Poniedziałek 6 lutego:

  1. Godzina 1130 strażnicy interweniują na płycie rynku, gdzie dwóch kierowców zaparkowało na miejscach przeznaczonych dla TAXI – obaj sprawcy tego wykroczenia zostali pouczeni przez strażników.
  2. Godzina 2040 strażnicy kontrolowali teren dworca PKP w związku z planowanym ogólnopolskim liczeniem osób bezdomnych. Podczas tej kontroli stwierdzono 5 osób, które nie posiadały miejsca do przenocowania, o czym w dniu następnym poinformowano MOPR w Skierniewicach.
  3. Godzina 2200 strażnicy zostali wezwani na ul. Sobieskiego 5, gdzie według zgłaszającej osoby, na klatce schodowej bloku kobieta i mężczyzna zachowują bardzo głośno czym zakłócają zgłaszającemu spokój. Strażnicy po przybyciu na miejsce pouczyli parę, która następnie opuściła blok.

Wtorek 7 lutego:

  1. Godzina 815 strażnicy stwierdzili konieczność posypania chodników przy ulicach Wschodniej i Długiej. Informację przekazano do Zakładu Utrzymania Miasta.
  2. Około godziny 2000 na ulicach Wyspiańskiego i waryńskiego patrol SM zatrzymał dwóch rowerzystów, którzy poruszali się po drodze bez włączonego oświetlenia – obaj zostali pouczeni przez strażników.
  3. Około godziny 2030 strażnicy patrolując ul. Kościuszki zauważyli, jak pieszy przechodzi przez przejazd kolejowy przy opuszczonych zaporach – pieszy został pouczony przez strażników.

Środa 8 lutego:

  1. Godzina 710 zgłoszenie od lekarza weterynarii o potrąconym psie przez pociąg w rejonie dworca kolejowego. Strażnicy przekazali tą wiadomość do ZUM, którego pracownicy zabrali psa do dalszego leczenia w schronisku.
  2. Około godziny 1000 dyżurny SM odbiera zgłoszenie o nieodśnieżonych chodnikach wzdłuż posesji przy ul. Podrzecznej.
  3. Godzina 1120 strażnicy udają się na ul. Górną, gdzie według zgłaszającej osoby od dwóch dni po w/w ulicy błąka się bezpański pies. Strażnikom udało się ustalić właściciela psa, który został pouczony o właściwym panowaniu nad zwierzęciem.
  4. Godzina 1950 zgłoszenie o niewłaściwym parkowaniu samochodu na łuku drogi przy ul Kochanowskiego. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie potwierdzili naruszeń przepisów prawa ruchu drogowego.

Czwartek 9 lutego:

  1. Godzina 1000 strażnicy interweniują wobec kierowcy opla, który zaparkował swój pojazd na chodniku przy ul. Batorego róg ul. Mireckiego nie pozostawiając możliwości przejścia dla pieszych – kierowca został pouczony.
  2. Godzina 1520 zgłoszenie o leżącym mężczyźnie przy ul. Orkana. Przed przybyciem strażników mężczyzna został zabrany do domu przez swoją żonę.
  3. Godzina 1540straznicy odbierają zgłoszenie, że po stłuczce na ul. Armii Krajowej pozostawione zostały na ulicy element samochodów (potłuczone plastiki, szkło) co może zagrażać przejeżdżającym pojazdom. Strażnicy po przybyciu na miejsce usunęli większe elementy na pobocze, a następnie poinformowano ZUM o konieczności posprzątania ulicy.

Piątek 10 lutego:

  1. Godzina 720 osoba chcąca zostać anonimową zgłasza, że z jednej z posesji przy ul. Modrzewskiego notorycznie wybiegają dwa psy, które wałęsają się po ulicy i podbiegają do ludzi. Strażnicy po przybyciu pod wskazany adres zastali zwierzęta na terenie posesji.
  2. Godzina 820 osoba zgłasza podejrzenie spalania odpadów w piecu jednej z posesji przy ul. Floriana. Strażnicy skontrolowali czym jest palone w piecu podejrzewanej posesji i nie stwierdzili uwag – palono węglem zasypanym miałem węglowym.
  3. Godzina 2045 zgłoszenie z ul. Armii Krajowej o zaparkowanych pojazdach za znakiem „zakaz zatrzymywania się”. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali aż 8 pojazdów, których kierowcy niestosowali się do w/w znaku. Sprawy w toku.

Sobota 11 lutego:

  1. Godzina 800 strażnicy na wniosek jednego z mieszkańców ul. Iwaszkiewicza, podejmują interwencję w sprawie zaparkowanych pojazdów na trawnikach. Jeden z kierowców zgłosił się na wezwanie i został pouczony, natomiast drugi z kierowców jest ustalany celem wyjaśnienia sprawy.
  2. Godzina 1010 patrol mieszany strażnik + policjant, patrolując ul. Batorego zauważyli dwa samochody zaparkowane na chodniku w taki sposób że zmuszali pieszych na wejście na ulicę. Jeden został ukarany mandatem karnym przez strażnika, a drugiego kierowcę ukarał policjant.Batorego
  3. Godzina 1520 strażnicy interweniują wobec mieszkańców ul. Skłodowskiej i Stęborowskiego, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków wynikających z regulaminu utrzymaniu czystości i nie posypali piaskiem śliskich chodników wzdłuż swoich posesji – obaj zostają pouczeni.
  4. Godzina 1720 kobieta zgłasza, że opel na rawskich numerach rejestracyjnych zaparkowany jest na chodniku, czym uniemożliwia pieszym swobodne przejście. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie i wystawili wezwanie dla kierowcy. Kierowca jeszcze tego samego dnia zgłosił się do SM, a zaczyn jakiego się dopuścił został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. oraz dopisano mu 1 pkt karny.Pomologiczna

 

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.


Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...