Ważniejsze wydarzenia w okresie od 2 do 8 lipca 2017 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 313 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 91,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 220 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 2,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 57 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 10,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 18,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 8,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 6,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 2,
 • awarie techniczne – 8,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 5.

Interwencje własne – 34,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 27,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 5/500 zł.,

skierowano spraw do sądu – 2,

patrole wspólne z policją – 2 (patrol na targowisku miejskim),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), zabezpieczenie rajdu rowerowego, kontrola zajęcia pasa drogowego, akcja nielat, pomoc w uruchomieniu pojazdu) – 32,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 2,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 4,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 4,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 13.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 2 lipca:

 1. Godzina 930 do 1100 strażnicy zabezpieczają Rodzinny Rajd Rowerowy, który wyruszył z rynku i ulicami miasta podążał w kierunku Bolimowa.
 2. Około godziny 1050 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach zgłosił leżącego mężczyznę na chodniku przy ul. Mszczonowskiej, który jest najprawdopodobniej w stanie upojenia alkoholowego. Strażnicy po ukończeniu asysty przy rajdzie rowerowym udali się na miejsce i potwierdzili to zgłoszenie. Nietrzeźwy mężczyzna został przewieziony do szpitala celem zbadania go do osadzenia w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Dnia następnego mieszkaniec Żyrardowa został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.
 3. Godzina 2015 jedna z mieszkanek bloku nr 55 przy ul. armii Krajowej prosi o interwencję w sprawie głośno zachowujących się dzieci, które przy bloku grają w piłkę. Strażnicy udali się na miejsce celem ustalenia okoliczności zdarzenia, lecz na widok radiowozu dzieci rozbiegły się po okolicznych blokach.

Poniedziałek 3 lipca:

 1. Godzina 1215 zgłoszenie o zaparkowanych czterech pojazdach na miejscu dla taksówek wyznaczonym na placu dworcowym. Trzech sprawców tego wykroczenia, którzy zgłosili się na wezwania zostało pouczonych, natomiast jeden z nich jest ustalana tożsamość sprawcy. W tym jednym przypadku najprawdopodobniej sprawa trafi do sądu, chyba że wcześniej sprawca wstawi się w siedzibie SM.
 2. Godzina 2140 interwencja na ul. Prymasowskiej, gdzie dwóch mężczyzn, znanych już strażnikom z wcześniejszych interwencji, zachowuje się wulgarnie, a jeden z nich spożywał alkohol w miejscu zakazanym. Spożywający alkohol został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł, a drugi używający słów nieprzyzwoitych został pouczony.

Wtorek 4 lipca:

 1. Godzina 730 dyżurny odebrał zgłoszenie, że na wysokości posesji Zadębie 66 w rowie leży zabity pies. Po potwierdzeniu tego zgłoszenia na miejsce wezwano pracowników ZUM, którzy zabite zwierze zabrali do utylizacji.
 2. Godzina 1725 stwierdzono uszkodzone ogrodzenia zbiornika PPoż. przy ul. Sobieskiego. O uszkodzeniu poinformowano zarządcę obiektu jakim jest Instytut Ogrodnictwa.
 3. Godzina 2230 mieszkanka bloku nr 9 przy ul. Kopernika prosi o interwencję ponieważ dochodzi do jej mieszkania przy otwartych oknach ogromny smród. Strażnicy po przybyciu na miejsce i sprawdzeniu całej okolicy, domniemali, że smród może pochodzić z jednej z pieczarkarni na terenie gminy Skierniewice.

Środa 5 lipca:

 1. Godzina 720 jeden z mieszkańców zgłasza, że na wysokości jednej z posesji przy ul. Bohaterów Westerplatte, pojawiają się zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych dwa najprawdopodobniej bezpańskie psy. Strażnicy w tym jak i w następnym dniu kontrolowali wskazany rejon, zarówno rano i wieczorem, lecz opisywanych psów nie zastano.
 2. Godzina 840 zgłoszenie, że jeden z mieszkańców ul. Zamoyskiego pozostawił gałęzie drzew w pasie drogowym. Strażnicy po przybyciu na miejsce ustalili, że część gałęzi krzewów tuji pochodzi z posesji przy ul. Zamoyskiego, natomiast pozostałe gałęzie pochodzą z przycinania drzew rosnących w pasie drogowym. Właściciel tuji zobowiązał się do zabrania swoich krzewów, a pozostałe osoby odpowiedzialne za przycinkę drzew w pasie drogowym.
 3. Godzina 2100 zgłoszenie o podejrzeniu spalania odpadów w rejonie ul. Bratkowa/Krokusowa, o czym może świadczyć według zgłaszającego wydobywający się duży dym. Strażnicy po przybyciu na miejsce i skontrolowaniu wskazanego rejonu nie stwierdzili zadymienia terenu.

Czwartek 6 lipca:

 1. Godzina 1025 jeden z mieszkańców posesji przy ul. Skłodowskiej zgłasza ogromne zanieczyszczenie sąsiadujący z jego posesją innych działek, na których gromadzone są zanieczyszczenia, co doprowadza do rozmnażania się gryzoni w postaci szczurów. Pomimo kilku prób skontaktowania się z właścicielami wskazanych posesji nie udało się z nimi porozmawiać, dlatego też patrol z tego rejonu otrzymał zadanie doprowadzenia sprawy do końca.
 2. Godzina 1730 w rejonie ul. Floriana dwóch młodych mężczyzn usiłowało spożywać alkohol. Za ten czyn zostali pouczeni przez strażników.
 3. Godzina 2030 zgłoszenie o dwóch mężczyznach pod wpływem alkoholu, którzy poruszali się wcześniej po ul. Działkowej, a teraz śpią w rowie przy ul. Armii Krajowej. Strażnicy skontrolowali cały ten rejon, lecz nie stwierdzili owych mężczyzn.

Piątek 7 lipca:

 1. Godzina 1010 zgłoszenie o zaparkowanym samochodzie na trawniku w rejonie posesji nr 24 przy ul. Trzcińskiej. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie potwierdzili zgłoszenia ponieważ żaden z samochodów nie parkował na pasie zieleni.
 2. Godzina 1730 mieszkaniec zgłasza śpiących dwóch mężczyzn w pergolach na rynku. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali znanych im z wcześniejszych interwencji dwóch mężczyzn siedzących na ławkach.
 3. Godzina 2050 zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym w rejonie jednej z kawiarni w rynku, który potrzebuje pomocy. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie zastali owego mężczyzny, ale z relacji klientów kawiarni dowiedzieli się, że mężczyzna ten jest pod wpływem alkoholu, w stanie, który nie pozwala mu utrzymać równowagi i bardzo często upada na ziemię. Strażnicy odnaleźli mężczyznę, którego zabrano i osadzono do wytrzeźwienia na Policji. Dnia następnego został on ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Sobota 8 lipca:

 1. Godzina 840 interwencja na ul. Sucharskiego, gdzie zaparkowany został samochód na trawniku. Sprawca tego wykroczenia mieszkaniec naszego miasta został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

SucharskiegoSucharskiego1

 1. Godzina 1000 zgłoszenie o notorycznym przywiązywaniu psa przez jego właściciela do barierek przy sklepie Lewiatan na ul. Jagiellońskiej. Według zgłaszającego przywiązany w tym miejscu pies jest bez kagańca i cały czas obszczekuje przechodniów. Strażnicy ustalili, że właścicielem psa jest 23 letnia mieszkanka naszego miasta, którą pouczyli o jej obowiązkach w stosunku do swojego psaGodzina 1740 strażnicy otrzymują informację od zespołu ratownictwa medycznego o mężczyźnie w stanie upojenia alkoholowego, który przebywa w rejonie rynku. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, a następnie zabrano go na Komendę Miejską Policji, celem osadzenia do czasu wytrzeźwienia.
 2. Godzina 2120 zgłoszenie od mężczyzny (który płaci podatki), że w rejonie ul. Trzcińskiej 22, pozostawione samochody łamią wszelkie obowiązujące zakazy. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie mogli dostać się na teren osiedla, dlatego też zadzwonili do zgłaszającego z prośbą o otwarcie bramy/furtki, co pozwoli przeprowadzić czynności. Zgłaszający odmówił tłumacząc się tym, że opiekuje się 6-stką dzieci i nie może ich opuścić, a ponadto samochody te odjechały i odwołuje zgłoszenie.

To tylko wybrane interwencję, które wskazują na zakres wykonywanych czynności każdego dnia przez strażników miejskich na terenie Skierniewic.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...