Ważniejsze wydarzenia w okresie od 6 do 12 sierpnia 2017 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 292 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 71,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 219 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 0,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 41 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 10,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 5,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 7,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 2,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 0,
 • awarie techniczne – 9,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 9.

Interwencje własne – 27,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 21,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 8/1000 zł.,

skierowano spraw do sądu – 0,

patrole wspólne z policją – 2 (patrol na targowisku miejskim),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), asysta Prezydentowi Miasta podczas składania kwiatów, kontrola dodatkowa ładu i porządku nad zalewem Zadębie (piątek-niedziela pomiędzy godzinami 2300 - 200, pomoc w uruchomieniu pojazdu)–45,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 4,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 7,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 11.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 6 sierpnia:

W dniu tym Straż Miejska wystawiła dwa patrole, które w godzinach od 900-1700 oraz w godzinach od 1700-200 patrolowały teren całego miasta. W tym dniu nie odnotowano zdarzeń, które kwalifikowały się jako wykroczenia, patrole prowadziły działania prewencyjne na terenie miasta.

Poniedziałek 7 sierpnia:

 1. Godzina 935 w rejonach ul. Mszczonowskiej ujęto mężczyznę, który spożywał alkohol w postaci piwa w miejscu zabronionym – mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.
 2. Kolejny smakosz spożywania alkoholu w miejscu zabronionym został ujęty na ul Wschodniej, gdzie 21 letni mieszkaniec naszego miasta spożywał alkohol w postaci piwa – ukarany 100 zł. mandatem karnym.
 3. Godzina 1600 dyspozytor Miejskiego Zakładu Komunikacji, że na jednym z przystanków autobusowych przy ul. Mszczonowskiej są zaparkowane dwa samochody. Strażnicy po przybyciu na miejsce ustalili, że sprawcami tego wykroczenia są matka i córka, które zaparkowały w tym miejscu swoje samochody – obie zostały pouczone przez strażników.

Wtorek 8 sierpnia:

 1. Godzina 830 strażnicy otrzymują zgłoszenie, że na ul. Cichej z jednej z tamtejszych posesji wybiegł pies i przebywa poza ogrodzeniem. Strażnicy po przybyciu pod wskazany adres psa zastali na terenie posesji bez możliwości jej opuszczenia.                                                                                                                                                                                                                      .Pies
 2. Godzina 1530 strażnicy otrzymują zgłoszenie o pozostawionych dwóch kupkach gałęzi pochodzących z przycinki konarów drzew rosnących wzdłuż ulic: Instytutowej i Warzywniczej. Sprawa została przekazana do kierownictwa ZUM w celu uprzątnięcia gałęzi.                                                                                                                                                                                         Gałęzie

Środa 9 sierpnia:

 1. Godzina 1240 zgłoszenie o głośno zachowujących się dzieciach na szczycie bloku Cicha 14. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z bawiącymi się w tym rejonie dziećmi, które przyjęły uwagi, co do właściwego zachowania się.
 2. Godzina 1540 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zawiadomienie od mieszkańców posesji przy ul. Jaśminowej dotyczące niewłaściwych warunków bytowania psa ich sąsiada – sprawa w realizacji przez patrol z rejonu.
 3. Godzina 1620 jeden z mieszkańców poinformował strażników, że na tyłach OSiR, na terenie należącym do Ciepłowni Miejskiej (tyły garaży) znajduję się znaczna ilość odpadów. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili to zgłoszenie, a następnie sprawę przekazano do administratora terenu – sprawa w realizacji.                                                                                  Ciepłownia śmieci

Czwartek 10 sierpnia:

 1. Godzina 1315 strażnicy zauważyli złamany znak „przejście dla pieszych”. Awaria ta została natychmiast przekazana do Wydziału Dróg i Komunikacji w Urzędzie Miasta.Znak
 2. Godzina 1605 zgłoszenie o zarwanej studzience telekomunikacyjnej na wysokości posesji przy ul. Czerwona 5. Studzienka została zabezpieczona, a w dniu 11.08.2017 r. przekazano do administratora celem naprawy.                                                                                                                                                                                                                                                   Czerwona studzienka
 3. Godzina 1700 na wysokości wejścia do ratusza został zatrzymany kierowca fiata, który nie zastosował się do zakazu ruchu w obu kierunkach. Za to wykroczenie 37 letni mieszkaniec Skierniewic został ukarany mandatem karnym 100 zł. oraz dodatkowo otrzymał 5 pkt karnych.

Piątek 11 sierpnia:

 1. Godzina 1110 interwencja na ul. Batorego, gdzie doszło do zanieczyszczenia chodnika i ulicy przez wyjeżdżające samochody z budowy muzeum – pouczono kierowców. Batorego brudna ulica
 2. Godzina 1600 interwencja na ul. Rawskiej, gdzie 37 letnia mieszkanka naszego miasta zatrzymała się swoim samochodem wzdłuż linii ciągłej, czym zmuszała inne pojazdy do jej przekraczania – za ten czyn została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 zł i 1 pkt karnym.
 3. Około godziny 1935 w tym samym miejscu na ul. Rawskiej został ujęty kolejny kierowca, tym razem 38 letni mieszkaniec ul. Trzcińskiej, który zaparkował swój pojazd wzdłuż linii ciągłej zmuszając inne pojazdy do jej przekraczania. Tym razem również sprawca tego wykroczenia został ukarany mandatem karnym i punktami j.w.

Sobota 12 sierpnia:

 1. Godzina 1030 zgłoszenie o nieporządku na jednej z posesji przy ul. Szenwalda. Sprawa w realizacji przez patrol z rejonu.                                                                   Śmieci
 2. Godzina 1300 zgłoszenie o przerostach roślinnych wzdłuż pasa drogowego na ul. Rawskiej – sprawa trafiła do wydziału UM merytorycznie odpowiedzialnego za wycięcie przerostów i utrzymania pasa drogowego.                                                                                                                                                                                                                                              Rawska zaroslaRawska zarosla1
 3. Godzina 2000 został ujęty mężczyzna, który próbował spożywać alkohol na ławce w parku miejskim – mężczyzna pouczony przez strażników.

To tylko wybrane interwencję, które wskazują na zakres wykonywanych czynności każdego dnia przez strażników miejskich na terenie Skierniewic.

Inne zdjęcia:

Ciepłownia śmieci1Czerwona zaroślaFloriana ParkowanieFloriana Parkowanie1Parkowanie na chodnikuParkowanie na zieleniSzpital parkowanieWrak samochodu

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...