Ważniejsze wydarzenia w okresie od 1 do 7 października 2017 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 478 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 155,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 320 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 0,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 66 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 7,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 29,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 9,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 3,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 0,
 • awarie techniczne – 17,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 2.

Interwencje własne – 89,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 52,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 6/500 zł.,

skierowano spraw do sądu – 1,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole na targowisku, patrole międzyszkolne),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), zabezpieczenie przejść dla pieszych, kontrola zajęcia pasa drogowego) – 56,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 1,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 19,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 26.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 1 października:

 1. Godzina 1520 strażnicy otrzymują zgłoszenie o wycieku wody z rurociągu miejskiego na wysokości ronda Solidarności. O awarii wodociągu poinformowano WOD-KAN.
 2. Godzina 1825 zgłoszenie o niewłaściwym parkowaniu samochodu przy ul. Trzcińskiej. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali zaparkowanego zielonego Fiata Seicento na chodniku w sposób uniemożliwiający wejście pieszym na przejście. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 31-letnia mieszkanka pobliskiego bloku, która została pouczona przez strażników.

Poniedziałek 2 października:

 1. Godzina 950 interwencja na ul. Czerwonej, gdzie czterech kierowców zaparkowało swoje samochody na trawniku. Dwóch ze sprawców tego wykroczenia zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 100 zł, wobec jednego zostało zastosowane pouczenia, natomiast jeden ze sprawców tego wykroczenia nie zgłosił się na wezwanie strażników, dlatego ustalamy, kto był kierowcą tego pojazdu w dniu i czasie popełnienia wykroczenia (już wiemy, kto jest właścicielem pojazdu). Wobec tego kierowcy, który nie zgłosił się na wezwanie strażników, najprawdopodobniej zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Skierniewicach.
 2. Godzina 1825 interwencja na łączniku pomiędzy ulicami Mszczonowska/Żwirki, gdzie dwóch kierowców niestosuje się do obowiązującego w tej strefie znaku zakaz zatrzymywania się. Obu sprawców tego wykroczenia zostało pouczonych przez strażników.

Wtorek 3 października:

 1. Godzina 1015 strażnicy otrzymują zgłoszenie od pracownika Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który poinformował ich, że podczas sprzątania wokół jednego z bloków przy ul. Armii Krajowej, zauważył leżącego psa. Mężczyzna ten podejrzewa, że pies mógł wypaść z jednego z balkonów bo jest on ranny. Strażnicy po przybyciu na miejsce ustalili stan faktyczny, a następnie na miejsce wezwali pracowników ZUM, którzy zwierzaka zabrali do schroniska.
 2. Godzina 1900, kiedy już jest ciemno strażnicy zatrzymują dwie rowerzystki, które poruszały się jednośladami po ul. Armii Krajowej. Obie panie zostały pouczone przez strażników o konieczność oświetlenia swoich pojazdów.

Środa 4 października:

 1. Godzina 1130 strażnicy udzielają asysty pracownikowi Wydziału Dróg i Komunikacji, który to pracowników wykonywał swoje obowiązki w rejonie ulicy Kozietulskiego.
 2. Godzina 1440 interwencja na wniosek właściciela jednej z posesji przy ul. Mireckiego, któremu kierowca Volkswagena zablokował wyjazd z posesji. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 35-letnia mieszkanka Miedniewic, która została ukarana przez strażników mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Czwartek 5 października:

 1. Godzina 930 strażnicy otrzymują zgłoszenie, że w rowie przy ul. Kościuszki, na wysokości nr 37 leży zabita sarna. Strażnicy po przybyciu pod wskazany adres potwierdzili zgłoszenie, a następnie na miejsce wezwali pracowników ZUM, którzy zabite zwierze zabrali do utylizacji.
 2. Godzina 1330 strażnicy interweniują na ul. Rawskiej, gdzie na przejściu dla pieszych zaparkowany został samochód marki Renault. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 60-letnia mieszkanka Puszczy Mariańskiej, która została ukarana przez strażników mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Piątek 6 października:

 1. Godzina 930 zgłoszenie o powalonym drzewie na ogrodzenia dwóch posesji przy ul. Czystej, co spowodowało ich uszkodzenia. Strażnicy po wykonaniu stosownej dokumentacji poinformowali o zdarzeniu Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Ponadto na wniosek jednego z poszkodowanych przekazano sporządzoną dokumentację na okoliczność przeprowadzonej interwencji.
 2. Godzina 1620 strażnicy otrzymują informację o zerwanym przewodzie energetycznym przy ul. Orzeszkowej. Po przybyciu na miejsce i potwierdzeniu zgłoszenia, strażnicy zabezpieczyli to miejsce, a następnie podjęli próby skontaktowania się z energetyką. Pomimo kilku prób kontaktu w dniu zdarzenia to dopiero w dniu następnym udało się skontaktować z energetyką i przekazano awarię.

Sobota 7 października:

 1. Godzina 1130 interwencja na ul. Iwaszkiewicza, gdzie osoba zgłaszająca twierdzi, że na jej wycieraczce leży nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, a następnie po obudzeniu pijanego przystąpili do ustalenia jego tożsamości i miejsca zamieszkania. W między czasie dowiedzieli się od właścicielki mieszkania, pod którego drzwiami leżał ów mężczyzna, że oddał on mocz na wycieraczkę, czym zabrudził własność zgłaszającej osoby. Mężczyzna ten był agresywny wobec strażników, używał wobec nich słów nieprzyzwoitych i wulgarnych. Strażnikom udało się ustalić adres zamieszkania tego mężczyzny, który mieszka przy ul. Asnyka wraz ze swoją żoną. Mężczyzna ten został przewieziony do miejsca zamieszkania i oddano go pod opiekę obecnej w domu żony. W dniu 10 października br. mężczyzna ten wstawił się do siedziby SM i został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.
 2. Godzina 2000 zgłoszenie o poruszającym się mężczyźnie na czworaka w okolicach zbiornika Zadębie w rejonie ulicy Kilińskiego. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie zastali opisywanej sytuacji, a ni też opisywanego mężczyzny. Przeprowadzili rozmowę z wędkarzami, którzy potwierdzili, że miało miejsce opisywane zdarzenie, lecz stwierdzili, że mężczyzna ten oddalał się w rejon ul. Poniatowskiego. Pomimo kilkukrotnego patrolowania wskazanych rejonów zbiornika Zalewu Zadębie mężczyzny tego nie zauważono

To tylko wybrane interwencję, które wskazują na zakres wykonywanych czynności każdego dnia przez strażników miejskich na terenie Skierniewic.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...