Ważniejsze wydarzenia w okresie od 29 października do 4 listopada 2017 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 386 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 115,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 268 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 0,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 36 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 2,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 14,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 2,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 0,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 1,
 • awarie techniczne – 12,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 5.

Interwencje własne – 80,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 36,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 9/950 zł.,

skierowano spraw do sądu – 0,

patrole wspólne z policją – 2 (patrole na targowisku),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), zabezpieczenie przejść dla pieszych, kontrola zajęcia pasa drogowego, pomoc w uruchomieniu pojazdu, zabezpieczenie Święta Wszystkich Świętych i procesji na cmentarzu, zabezpieczenie „Skierniewice Dance Festival”) – 53,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 1,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 39,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 1,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 18.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 29 października:

 1. Godzina 1000 strażnicy patrolując rejon ulicy Kozietulskiego zauważyli zalaną całą ulice w wyniku obwitych opadów, co było spowodowane niedrożnością studzienek burzowych. Podobna sytuacja miała miejsce na ul. Prymasowskiej, gdzie również woda zalała całą ulicę. Sprawa ta trafiła do Wydziału Dróg i Komunikacji w celu usunięcia awarii zapchanych studzienek.
 2. Godzina 2000 strażnicy otrzymują zgłoszenie o potrąconym kocie na ul. Kozietulskiego. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, który kota uśpił.

Poniedziałek 30 października:

 1. Godzina 810 interwencja na ul. 1-go Maja, gdzie doszło do zatoru drogowego spowodowanego uszkodzonym zestawem ciągnik siodłowy plus naczepa. O godzinie 840 udrożniono przejazd i samochody mogły poruszać się ulicą bez żadnych zakłóceń.
 2. Godzina 1730 interwencja przed szpitalem wojewódzkim, gdzie czterech kierujących nie stosuje się do obowiązujących w tym miejscu znaków zakazu. Trzech ze sprawców tego wykroczenia zostało pouczonych przez strażników, natomiast jeden z nich nie zgłosił się na wezwanie, dlatego też zostanie skierowany wniosek do sądu.

Wtorek 31 października:

 1. Godzina 1025 interwencja na ul. Batorego, gdzie kierowca skody, której numery rejestracyjne wskazują, że samochód należy do mieszkańca naszego miasta, zaparkował swój pojazd na chodniku nie pozostawiając min. 1,5 m przejścia dla pieszych. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 46-letnia mieszkanka z ul. Cichej, która została ukarana za to wykroczenie mandatem karnym w wysokości 100 zł.
 2. Godzina 1730 zgłoszenie podejrzenia spalania odpadów w piecu jednego z budynków, przy ulicy Senatorska/Podrzeczna. Według posiadanej wiedzy strażników, na terenie wskazanej posesji zamieszkują starsi ludzie, a w trakcie interwencji nikt strażników nie wpuścił na jej teren. W dniu 3 listopada podjęto próbę kontroli na protokół stanu sanitarnego podejrzewanej posesji. W trakcie podejmowanych czynność strażnicy dowiedzieli się, że starsze osoby, które zamieszkiwały ten dom kilka miesięcy wcześniej zmarły, a spadkobiercy czasami przyjeżdżają by przepalić w piecu.

Środa 1 listopada:

 1. Godzina 710 strażnicy obejmują posterunki na ul. Strobowskiej w rejonie cmentarza komunalnego, gdzie zabezpieczają porządek w trakcie Święta Wszystkich Świętych. Kierują ruchem, informują odwiedzających groby o możliwości dojazdu do cmentarza, zapewniając drożność na ul. Strobowskiej.
 2. Godzina 1620 strażnicy otrzymują zgłoszenie o bezpańskim psie błąkającym się na placu targowym. Patrol SM potwierdził zgłoszenie, a następnie na miejsce wezwano pracowników ZUM, którzy psa odłowili.

Czwartek 2 listopada:

 1. Godzina 800 strażnicy otrzymują zgłoszenie o zaparkowanym samochodzie marki mazda na trawniku przy ul. Szarych Szeregów. Po przybyciu na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie, a sprawcą tego wykroczenia okazała się 40-letnia mieszkanka ul. Armii Krajowej – pouczona.
 2. Godzina 1850 zgłoszenie o zaparkowanym samochodzie za znakiem zakaz ruchu, który obowiązuje w rejonie podjazdu do Szpitala Wojewódzkiego w Skierniewicach. Sprawcą tego wykroczenia okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Sadkowice, powiat rawski, który został ukarany mandatem karnym 50 zł. oraz otrzymał 5 pkt. karnych, które są przypisane do tego wykroczenia.

Piątek 3 listopada:

 1. Godzina 850 zgłoszenie o leżącym człowieku w rejonie ul. Instytutowej. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali opisywanego mężczyznę, przy którym znaleziono nie do końca opróżnioną butelkę denaturatu. Strażnicy po obudzeniu mężczyzny w porozumieniu z kierownictwem MOPR, zabrali go do siedziby AMETYST. Niestety na miejscu odmówiono przyjęcia mężczyzny w takim stanie, dlatego też na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę na SOR.
 2. Godzina 1850 interwencja w rejonie ul. Iwaszkiewicza 5, gdzie dwóch kierujących zatrzymało swoje pojazdy na samym przejściu dla pieszych, czym utrudniało wejście pieszych na przejście. Jeden ze sprawców został pouczony przez strażników, natomiast druga osoba ma się zgłosić do siedzimy SM w najbliższy poniedziałek celem złożenia stosownych wyjaśnień.

Sobota 4 listopada:

 1. Godzina 1430 strażnicy otrzymują zgłoszenie o niezabezpieczonej studzience (brak dekla), która znajduje się na cmentarzu „Strzelba” przy ul. Strobowskiej. Strażnicy zabezpieczyli ten rejon taśmując obszar niebezpieczny taśmą odblaskową. W dniach następnych zostaną poinformowane odpowiednie służby odpowiedzialne za odpowiedni stan techniczny studzienki.
 2. Godzina 2200 zgłoszenie o zdewastowanych znakach drogowych przy ul. Sienkiewicza. Strażnicy wykonali dokumentację fotograficzną, a w najbliższy poniedziałek informacja trafi do Wydziału Dróg i Komunikacji w Urzędzie Miasta, cele, usunięcia awarii.

 To tylko wybrane interwencję, które wskazują na zakres wykonywanych czynności każdego dnia przez strażników miejskich na terenie Skierniewic.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...