Ważniejsze wydarzenia w okresie od 7 do 13 stycznia 2018 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 451 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 149,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 299 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 6,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 55 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 2,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 30,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 11,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 4,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 3,
 • awarie techniczne – 4,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 1.

Interwencje własne – 94,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 71,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 10/850 zł.,

skierowano spraw do sądu – 6,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole na targowisku, patrol szkolny),

zabezpieczenia (zabezpieczenie Balu Noworocznego, zabezpieczenie wystawy „Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego”, otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), zabezpieczenie przejść dla pieszych, pomoc w uruchomieniu samochodu, kontrola zajęcia pasa drogowego, poszukiwanie osoby zaginionej) – 58,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 4,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 7,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 10.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 7 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 950 strażnicy otrzymują zgłoszenie telefoniczne, że na trawniku przy ul. Sucharskiego zaparkowany został samochód marki audi na numerach rejestracyjnych zaczynających się literami ES. Sprawcą tego wykroczenia okazał się 41-letni mieszkaniec bloku nr 18 z ul. Sucharskiego, który za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł.
 2. Godzina 1850 otrzymują zgłoszenie, że ktoś zaśmieca miejsce publiczne w rejonie ulicy Górnej i Zadębie. Strażnicy po przybyciu we wskazany rejon potwierdzili zaśmiecenie rejonu ul. Górnej, lecz nie ustalili sprawców tego czynu.

Poniedziałek 8 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 920 w rejonie ul. Sobieskiego strażnicy ujęli mężczyznę, który zaśmiecał miejsce publiczne. Za ten czyn 70-letni mieszkaniec Skierniewic został pouczony przez strażników.
 2. Godzina 1400 dyżurny SM odbiera zgłoszenie, że na pewnym odcinku ul. Młynarskiej znajdują się duże wyrwy, które mogą spowodować uszkodzenia pojazdów poruszających się tą ulicą. Patrol rejonowy po zbadaniu i potwierdzeniu tego zgłoszenia, przekazał awarię do Wydziału Dróg i Komunikacji w Urzędzie Miasta Skierniewice.

Wtorek 9 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1220 patrol z rejonu zauważył zanieczyszczenie terenu, który łączy ul. Zadębie z ulicami: Różaną i Jaśminową. Sprawa jest w toku.
 2. Godzina 1700 strażnicy przystąpili do rutynowej kontroli jednej z posesji mieszczącej się przy ul. Sierakowickiej. Podczas kontroli stwierdzili, że właściciel nie zasczepił swojego psa przeciwko wściekliźnie. W związku z tym pouczono właścicielkę o konieczności wykonania szczepienia psa i dano termin na wykonanie tych zabiegów do dnia 23.01.2018 r.

Środa 10 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1050 dyżurny SM odbiera zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w wieku około 78 lat, który wyszedł z domu przy ul. Strabacicha w samych kalesonach i bez butów. Córka zaginionego poinformował, że mężczyzna ten cierpi na zaniki pamięci i może mieć problemy z odnalezieniem drogi powrotnej do domu. Strażnicy natychmiast podjęli czynności związane z poszukiwaniem owego mężczyzny i wspólnie z patrolem policji mężczyzna ten około godziny 1230 został odnaleziony na osiedlu Widok, a następnie przekazany przez policjantów pod opieką córki.
 2. Godzina 2110 patrol SM kontrolujący ulicą Łowicką zauważył rowerzystę, który poruszał się jednośladem bez wymaganego oświetlenia. Sprawcą tego wykroczenia okazał się 46-letni mieszkaniec Bełchowa gmina Nieborów.

Czwartek 11 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 930 strażnicy otrzymują zgłoszenie o spalaniu odpadów w rejonie ul. Kościuszki. Strażnicy skontrolowali cały teren, lecz nie potwierdzili podejrzeń spalania odpadów.
 2. Godzina 1025 strażnicy interweniują przy ul. Sobieskiego, gdzie na pobliskich terenach spalane są gałęzie pochodzące z wycinki. Jak się okazało sprawcami tego wykroczenia byli pracownicy Spółki Miejskiej, którzy zostali pouczeni przez strażników, jak również o tym fakcie zostali poinformowani ich bezpośredni przełożeni.
 3. Godzina 2130 interwencja przy ul. Wagnera, gdzie dwóch mężczyzn spożywało alkohol w miejscu zabronionym. Obaj mężczyźni byli mieszkańcami pobliskiego bloku, a za ten czyn zostali pouczeni przez strażników.

Piątek 12 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 830 kobieta zgłosiła, że z jednej z posesji wybiegły dwa psy, które zaatakował ją, gdy ona przechodziła w pobliżu. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie zastali psów biegających po ulicy. Patrolując wskazany rejon opisywane psy były na terenie jednej z posesji. Dyżurny ustalił dane zgłaszającej (która wcześniej ich nie chciała podać), lecz kobieta nie chciała współpracować z nami dlatego też patrol z rejonu będzie obserwował tę posesję i jeżeli dojdzie do podobnych wypadków osoby odpowiedzialne za opiekę nad psami zostaną ukarane.
 2. Godzina 2040 na ulicy Gałeckiego został ujęty 32-letni mieszkaniec Skierniewic, który spożywał piwo w miejscu zabronionym. Mężczyzna ten został pouczony przez strażników.

Sobota 13 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1130 interwencja na ul. Rawskiej, gdzie przy przejściu dla pieszych prowadzącym do szkoły podstawowej nr 2 (byłe gimnazjum) zaparkowany został samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie zachował podczas parkowania wymaganych 10 m od przejścia. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 22-letnia mieszkanka miejscowości Morąg, powiat ostródzki, która została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 zł.
 2. Godzina 1905 strażnicy interweniują na wniosek jednej z mieszkanek, która zgłosiła, że została zaatakowana przez grupę osób stojących w bramie kamienicy przy ul. Batorego 26. Sprawa zostaje przekazana Policji, gdyż zachodziło podejrzenie wyrządzenia szkody w mieniu osoby zgłaszającej.

To tylko niektóre wydarzenia, jakimi zajmowali się Strażnicy w minionym tygodniu.

 

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...