Ważniejsze wydarzenia w okresie od 21 do 27 stycznia 2018 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 407 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 136,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 269 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 2,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 53 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 5,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 17,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 12,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 2,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 1,
 • awarie techniczne – 9,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 7.

Interwencje własne – 83,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 44,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 15/1350 zł.,

skierowano spraw do sądu – 1,

patrole wspólne z policją – 2 (patrole na targowisku, patrol szkolny),

zabezpieczenia (asysta Prezydentowi miasta podczas składania kwiatów z okazji rocznicy Powstania Styczniowego, otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), zabezpieczenie przejść dla pieszych, pomoc w uruchomieniu samochodu, kontrola zajęcia pasa drogowego) – 68,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 3,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 11,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 17.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 21 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1135 strażnicy interweniują na ul. Pomologicznej, gdzie na przejściu dla pieszych został zaparkowany samochód marki Fiat na skierniewickich numerach rejestracyjnych. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 40-letnia mieszkanka Jachranki, którą strażnicy pouczyli w związku z popełnionym wykroczeniem.

Poniedziałek 22 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 830 dyżurny SM otrzymuje zgłoszenie o zwisających soplach lodu pod wiaduktem. Po potwierdzeniu zgłoszenia sprawa trafiła do Wydziału Dróg w UM, który wydział odpowiedzialny jest za zlecenie usunięcia sopli lodu.
 2. Godzina 1005 wpływa zgłoszenie o nieodśnieżonym chodniku przy ul. Kopernika na wysokości nr 15. Po potwierdzeniu tego zgłoszenia strażnicy przekazali sprawę do ZUM celem usunięcia śniegu.
 3. Około godziny 1300 strażnicy podejmują interwencję przy Urzędzie Pracy, gdzie notorycznie dochodzi do niestosowania się do znaku zakazu przez kierowców, którzy parkują w tym miejscu swoje pojazdy. Dwóch sprawców tego wykroczenia zostali pouczeni przez strażników.

Wtorek 23 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 720 na ul. Gałeckiego strażnicy pomagają jednemu z kierowców, który ma problem z uruchomieniem swojego samochodu. Urządzenie rozruchowe w jakie wyposażeni zostali strażnicy również i w tym wypadku nie zawiodło i kierowca mógł udać się w podróż swoim samochodem.
 2. Godzina 905 jeden z patroli SM patrolując teren Parku Miejskiego zauważył mężczyznę, który na ławce spożywał alkohol w postaci piwa. Sprawcą tego wykroczenia okazał się 31-letni mieszkanie ul. Ogrodowej. Za wykroczenie to został on ukarany przez strażników mandatem karnym w wysokości 100 zł.
 3. Około godziny 1700 strażnicy zauważyli, że dwoje kierujących samochodami nie zastosowali się do zakazu ruchu w obu kierunkach, jaki obowiązuje na Pasażu Nurzyńskiego. Sprawcami tych wykroczeń okazały się dwie kobiety w wieku 26 i 32 lata, które ukarane zostały mandatami karnymi po 50 zł oraz przypisane zostały i po 5 punktów karnych.

Środa 24 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 810 strażnicy otrzymują zgłoszenie o oblodzonej ulicy Bielańskiej, co może przysporzyć dużych problemów kierowcom poruszających się ta ulicą. Za pośrednictwem dyżurnego SM powiadomiono ZUM, której to Spółki pracownicy natychmiast posypali piaskiem w/w ulicę.
 2. Od godziny 1600 strażnicy obejmują stałe posterunki w budynkach należących do Urzędu Miasta (ratusz-Rynek, ulica Senatorska i Urząd Stanu Cywilnego – ulica Piłsudskiego). W każdą środę w związku z wydłużonym czasem pracy niektórych z wydziałów Urzędu Miasta, strażnicy w godzinach od 1600 do około 2000 zabezpieczają te obiekty dla bezpieczeństwa pracowników.

Czwartek 25 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 815 kolejna interwencja strażników w rejonie Urzędu Pracy, gdzie notorycznie kierowcy parkują swoje pojazdy w strefie obowiązywania zakazu zatrzymywania się. Tym razem strażnicy zastali w tym miejscu czarnego Fiata Panda, którego kierowcą okazał się 66-letni mieszkaniec z ulicy Asnyka, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i dopisano mu do jego konta 1 pkt. karny.
 2. Proceder niszczenia trawników przez kierowców, którzy parkują wzdłuż ulicy Czerwonej można określić, że jest nagminny. Od miesięcy strażnicy patrolując ten rejon miasta napotykają na kierowców, którzy przyjeżdżają d Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Kierowców i zapominają, że trawnik nie jest parkingiem. Tym razem około godziny 1000 strażnicy podjęli czynności wobec 5 kierowców, którzy zaparkowali swoje samochody na trawniku. Dwóch z nich zostało pouczonych w związku z tym wykroczeniem, natomiast trzech pozostałych niestety musiało zapłacić grzywnę w postaci mandatu karnego po 50 zł każdy z nich. Przypominamy, że za to wykroczenie możemy nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł!

Piątek 26 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 950 ponowna interwencja na ulicy Czerwonej, gdzie tym razem czterech kierowców urządziło sobie parking na trawniku. Tym razem trzech z nich ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości od 50 do 100 zł., a jeden z nich 19-letni mieszkaniec powiatu łowickiego został pouczony przez strażników.
 2. Godzina 2220 dyżurny SM odbiera zgłoszenie o zakłócaniu spokoju przez głośno grającą muzykę w zaparkowanym samochodzie przy ul. Konwaliowej. Na miejsce został wysłany patrol interwencyjny, który nie potwierdził tej informacji.

Sobota 27 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1200 strażnicy interweniują na ulicy Rawskiej, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Długą (obok cukierni Olejnik) zaparkowana została skoda fabia, której numery rejestracyjne wskazują, że samochód ten pochodzi z powiatu rawskiego. W związku z tym, że w pojeździe tym nie było kierowcy strażnicy wystawili wezwanie o konieczności wstawienia się w naszej siedzibie. Niestety do dnia dzisiejszego sprawca tego wykroczenia nie zgłosił się w celu złożenia stosownych wyjaśnień, dlatego też sprawa trafi do sądu.
 2. Godzina 2200 w rejonie ulicy Kopernika trzech mężczyzn próbowało spożywać alkohol w miejscu do tego zabronionym – wszyscy zostali pouczeni przez strażników.

To tylko niektóre wydarzenia, jakimi zajmowali się Strażnicy w minionym tygodniu.


Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...