ODNALEZIONY KRÓLIK

Drukuj
PDF

W dniu 24 czerwca br. około godziny 11:00, jedna z mieszkanek naszego miasta zgłosiła strażnikom, że na jednej z posesji przy ul. Reymonta przebywa w zaroślach królik. Zwróciła się z prośbą do strażników o uwolnienie zwierzaka z pułapki w jakiej się on znalazł, jednocześnie obawiała się, że królik może zostać zaatakowany przez większe zwierze. Strażnice po dotarciu pod wskazany adres potwierdzili obecność królika na niezamieszkałej nieruchomości. W związku z tym, że na miejscu nie było właściciela nieruchomości strażnikom udało się ustalić miejsce zamieszkania właściciela działki, który zobowiązał się przybyć na jej teren w dniu następnym tj. w poniedziałek. W dniu 25 czerwca (poniedziałek) w obecności właściciela działki przy ul. Reymonta, strażnicy weszli na jej teren i odłowili samotnego uciekiniera. Zwierze zostało przygarnięte przez jednego ze strażników, który zobowiązał się otoczyć go opieką.

Strażnicy są w posiadaniu zdjęcia uwolnionego królika, które może posłużyć jako identyfikacja potencjalnego właściciela zwierzęcia, ponieważ podejrzewamy, że może on pochodzić z jakiegoś pobliskiego domu. Osoby, które mogą poszukiwać swojego pupila mogą się zgłaszać do naszej siedziby, celem identyfikacji zwierzaka.

Obu przemiłym mieszkankom naszego miasta, którym nie był obojętny los przesympatycznego króliczka, chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za okazaną pomoc w ratowaniu życia zwierzaka.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...