„AKCJA WIĄZANKA 2018”

Drukuj
PDF

zniczDo dnia 1 i 2 listopada, kiedy to będziemy wspominać wszystkich świętych i naszych bliskich zmarłych pozostało kilka dni, ale już teraz wielu z nas zaczęło odwiedzać groby swoich bliskich na metropoliach naszych wsi i miast. Podczas tych odwiedzin rodzinnych grobów (i nie tylko) staramy się je przygotować na nadchodzące dni poprzez ich uporządkowanie, udekorowanie w kwiaty, wiązanki oraz zapalenie znicza - płomyka nadziei wieczności. W trakcie wizyty na cmentarzu stojąc przy grobie swoich bliskich, kiedy przychodzi chwila zadumy nad tymi, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności, kiedy w ciszy i spokoju pragniemy modlić się za ich duszę, często nasze roztargnienie może być okazją do kradzieży. Dlatego tego też Straż Miejska w Skierniewicach już teraz rozpoczęła działania związane z kontrolą cmentarzy na terenie miasta. Od początku tego tygodnia w godzinach popołudniowych i wieczornych, a od dzisiaj tj. 30 października 2018 r. patrole straży miejskiej patrolują rejony naszych cmentarzy w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób je odwiedzających oraz czuwają nad ładem i porządkiem w ich okolicach.

Główne działania strażników rozpoczną się dzisiaj 30 października, kiedy to i nocą strażnicy będą kontrolowali okolicę cmentarzy oraz sam ich teren. Patrole nocne Straży Miejskiej, będzie można spotkać na cmentarzach do 2 listopada.

W dniu samych obchodów Święta Wszystkich Świętych, wspólnie z policją będziemy czuwać na porządkiem przed cmentarzami, będziemy kierowali ruchem pojazdów, informować będziemy o alternatywnych drogach dojazdu do parkingów i miejsc, gdzie będzie można pozostawić swój pojazd. Będziemy reagowali na każdy przejaw zakłócania spokoju tego wyjątkowego dla każdego z nas dnia wspomnienia naszych bliskich.

Działania nasze zakończą się w dniu 2 listopada o godzinie 2300, kiedy to przez cały Dzień Święta Zmarłych, będziemy starali się zapewnić porządek na cmentarzach i w ich pobliżu po zakończeniu obchodów obu tych dni świątecznych, nie zapominając o 2 listopada.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...