DOBRY SĄSIAD TO SKARB

Drukuj
PDF

Pomimo tego, że nasze dzisiejsze życie toczy się w ogromnym tempie, kiedy to bardzo często zapominamy o wartościach życiowych, takich jak: miłość, szczerość, uczciwość, lojalność, a przede wszystkim przyjaźń, to mamy przykłady ludzi, którzy o tych wartościach nigdy nie zapominają.

W dniu 7 lutego jedna z mieszkanek ul. Mackiewicza zadzwoniła do Straży Miejskiej w Skierniewicach z prośbą o sprawdzenie sąsiedniej posesji, ponieważ już od kilku dni nie widziała swojej sąsiadki, nie widzi wydobywającego się dymu z komina, jak również od kilku dni nie zauważyła palących się świateł w oknach. Niepokój tejże kobiety był duży, z uwagi na to, że sąsiadka jest już starszą osobą, a jej syn według zgłaszającej nadużywa alkoholu. Strażnicy po przyjęciu tego zgłoszenia udali się pod wskazany adres, gdzie zastali syna starszej kobiety, który oświadczył, że jego mama ma 90 lat i od kilku dni jest w szpitalu.

Bardzo się cieszymy, że możemy również w taki sposób pomóc naszym mieszkańcom, którzy nie zawsze sami mogą pomóc, ale nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka. Dlatego też zwracamy się z prośbą, dzwońcie 986 i zgłaszajcie wszystko co Was niepokoi, a strażnicy postarają się pomóc.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...