ZNISZCZYLI RADIOWÓZ STRAŻY MIEJSKIEJ

Drukuj
PDF

Kamery Miasto Straż Miejska 20190213201928 264278061Młodość rządzi się swoimi prawami, ale nie usprawiedliwia ona głupoty.

Wczoraj około godziny 20:00, pięciu młodych ludzi przechodząc obok siedziby Straży Miejskiej, przy ul. Senatorskiej 10, zapragnęło stać się sławnym wśród swoich rówieśników. Będąc na wysokości naszej siedziby zauważyli, że wzdłuż chodnika ul. Senatorskiej zaparkowany jest nasz radiowóz Volkswagen Transporter i w związku z tym dwóch delikwentów weszło na dach radiowozu, czym dokonali kilku wgnieceń w dachu samochodu. Koledzy uwiecznili to spektakularne wydarzenie, a jeden ze sprawców umieścił to zdjęcie na Facebooku, co pomogło nam w ustaleniu nazwisk wszystkich pięciu żartownisi. Panowie zapewne jeszcze się nie spodziewają, ale sprawa skierowana została do Komendy Miejskiej Policji, gdzie przekazaliśmy wszystkie nagrania z naszego monitoringu, który zarejestrował moment zdarzenia, twarze sprawców, a materiał ten przekazaliśmy wraz z danymi podejrzanych o dokonania zniszczenia naszego mienia. Wstępnie oszacowana szkoda przez jednego z naszych lokalnych blacharzy samochodowych może wynosić około 1500,00 zł.. W związku z tym, że samochód jest jeszcze na gwarancji blacharz ocenił, że w autoryzowanym serwisie szkoda ta może kosztować nawet powyżej 6000,00 zł. Młodzi ludzie mogą ponieść również bardzo wysoką karę, gdyż za taki czyn kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z całą pewnością nie odpuścimy, i będziemy domagać się od sprawców zadośćuczynienia w naprawie naszej własności – własności mieszkańców Miasta Skierniewice.

Sprawa jest w toku, a ku przestrodze innych o jej przebiegu będziemy informować.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...