Ważniejsze wydarzenia w okresie od 13 do 19 listopada 2016 r.

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 531 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 100,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 268 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 16,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 47 (w tym dotyczące bezpańskich i dzikich zwierząt 9),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 24,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 5/400 zł,

skierowano spraw do sądu – 2,

patrole wspólne z policją – 3 (patrol na targowisku miejskim, patrol międzyszkolny),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, posterunki stałe przy przejściach dla pieszych, kontrola zajęcia pasa drogowego, kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych, asysta z pracownikami Urzędu Miasta, współpraca z Państwową Strażą Pożarną, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach) – 37,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 12,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 9,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 18.

Więcej…

Zawsze należy wierzyć w ludzi…..

Obejmując stanowisko Komendanta Straży Miejskiej, zdając sobie sprawę, jak ogromna odpowiedzialność na mnie spoczywa, to miałem nadzieję, że praca na rzecz społeczności lokalnej będzie przynosiła wiele satysfakcji. Po kilku latach tej pracy wiem, jak ciężko jest spełnić oczekiwania Wszystkich mieszkańców, jak trudno pogodzić się z ogólnie przyjętymi stereotypami o pracy Strażników miejskich, co bardzo często może prowadzić do wypalenia zawodowego lub rezygnacji. Jednak codziennie powtarzam swoim współpracownikom, że pomimo przeciwności, niechęci do naszej formacji należy zawsze wierzyć w ludzi.

Ten krótki osobisty wstęp, posłużył do opisu jednej z naszych interwencji, jaki miała miejsce w dniu 20.11.2016 r. około godziny 2125, kiedy to jedna z mieszkanek ul. Gałczyńskiego zgłosiła, że na jej podwórko przyszedł bezpański pies. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol, który zgodnie z procedurą przybył pod wskazany adres celem potwierdzenia zgłoszenia. Ku naszemu zaskoczeniu i dumy, że są wśród nas tacy ludzie, którym na sercu leży dobro naszych zwierząt, właścicielka nieruchomości, na którą przybłąkał się pies dowiedziawszy się od strażników, że pies zostanie zabrany do schroniska przez pracowników ZUM, oświadczyła kategorycznie, że psa przygarnie.

Niemal codziennie otrzymujemy zgłoszenia o bezpańskich psach, które często są porzucane przez swoich właścicieli, którym obojętny jest los ich zwierząt, a w opisywanym przypadku postawa Pani Aleksandry budzi nadzieję.

Powyższy przykład mówi nam o tym, że nie obojętny jest nam los naszych zwierząt, ale również przykłady dotyczące informacji, jakie wpływają do nas o osobach bezdomnych, słabych, samotnych, którym należałoby pomóc, jest przykładem wciąż posiadanych przez nas ludzkich odruchów, o których nienależny zapominać. Dlatego też zwracamy się do Wszystkich Państwa o informowanie nas o niepokojących Was sprawach, a strażnicy na pewno będą starali się pomóc w rozwiązaniu problemu.

Ważniejsze wydarzenia w okresie od 6 listopada do 12 listopada 2016 r.

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 607 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 134,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 278 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 11,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 54 ( w tym dotyczące bezpańskich i dzikich zwierząt 6),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 54,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 3/300 zł,

skierowano spraw do sądu – 0,

patrole wspólne z policją – 3 (patrol na targowisku miejskim, patrol międzyszkolny),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, posterunki stałe przy przejściach dla pieszych, kontrola zajęcia pasa drogowego, kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych, kontrola cmentarzy, asysta z pracownikami Urzędu Miasta, współpraca z Państwową Strażą Pożarną, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach, asysta Prezydentowi Miasta podczas obchodów Święta Niepodległości, zabezpieczenie „Biegu Niepodległości”) – 35,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 12,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 15,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 9.

Więcej…

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...