Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami w Internecie

Drukuj
PDF

Internet najprościej można powiedzieć, że jest to sieć komputerów połączonych ze sobą między którymi następuje wymiana danych. Na pytanie czy Internet jest dobry czy zły nie możemy odpowiedzieć jednoznacznie. Tak naprawdę wszystko zależy od osób wykorzystujących sieć. Na pytanie w jaki sposób umożliwiać dzieciom bezpieczne korzystanie z Internetu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak w celu ochrony dziecka przed przykrymi konsekwencjami związanymi z wykorzystaniem Internetu dorośli powinni:

  • Stawiać komputer w miejscach ogólnodostępnych dla wszystkich domowników. Rodzice powinni zawsze zwracać uwagę w jaki sposób ich dzieci korzystają z Internetu.
  • Rodzic nie umiejący obsługiwać komputera czy Internetu nie powinien się wstydzić. Internet należy odkrywać wraz z dzieckiem.
  • Jeżeli wydarzyło się coś niepokojącego pamiętaj nie popędzaj dziecka, aby Ci o tym powiedziało. Daj dziecku czas, a samo o tym Tobie z pewnością powie.
  • Jeżeli dziecko zostało przez Internet zaczepiane, obrażane lub też w inny sposób niepokojone nie zacieraj śladów, nie kasuj plików one mogą posłużyć Policji w późniejszym dochodzeniu do osoby, która właśnie w taki sposób wykorzystuje Internet.
  • Jeżeli nie wiesz z kim porozmawiać na temat tego co się wydarzyło w Internecie poproś o pomoc pedagoga szkolnego zgłoś zdarzenie Policji lub sprawdź gdzie szukać pomocy na stronie internetowej Straży Miejskiej w Skierniewicach.
  • Przed dostępem dzieci do stron o treściach pornograficznych komputer można zabezpieczyć wykorzystując specjalne oprogramowanie, należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze programy komputerowe nie zastąpią czujności rodziców.

Ważne strony internetowe:

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...