Ważniejsze wydarzenia w okresie od 10 do 16 stycznia 2016 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli ponad 900 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 193,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 379 (razy),

skontrolowano posesji – 80,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 75 ( w tym 5 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 103,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 4/500 zł,

skierowanych spraw do sądu – 3,

patrole wspólne z policją – 3,

zabezpieczenia (urzędów, przejść dla pieszych, kontrola zajęcia pasa drogowego, otwieranie urzędu miasta, pomoc przy uruchomieniu pojazdu, monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych, zabezpieczenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy) – 42,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 5,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 21,

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 10 stycznia:

  1. Godzina 1010, dyżurny Straży Miejskiej otrzymuje zgłoszenie o oblodzonych chodniku przy jednej z posesji przy ul. Wspólnej. Strażnicy pouczyli właściciela posesji o jego obowiązkach związanych z utrzymaniem w należytym stanie chodnika wzdłuż jego nieruchomości. Właściciel usunął lód i śnieg zalegający chodnik.
  2. Godzina 1300, strażnicy pomagają na ul. Sobieskiego kierowcy przy uruchomieniu jego samochodu.
  3. Godzina 1540, dyżurny Straży Miejskiej otrzymuje dramatyczne zgłoszenie z ul. Sosnowej o wężu, który znajduje się pod maską samochodu zgłaszającej osoby. Strażnicy po przybyciu na miejsce stwierdzili martwego zaskrońca.

Poniedziałek 11 stycznia:

  1. Godzina 725, dyżurny Straży Miejskiej zgłasza telefonicznie do Zakładu Utrzymania Miasta bardzo zły stan chodników na terenie miasta – zalegający śnieg i ich śliskość. Kierownik ZUM-u zapewnia, że od wczesnych godzin porannych wszyscy są skierowani do odśnieżania miasta, i w przeciągu kilku godzin stan ten powinien znacząco się poprawić.
  2. Godzina 815, przed jednym z dyskontów przy ul. Reymonta strażnicy zauważyli nieporządek oraz oblodzony teren. Pouczona kierownika sklepu, który bezzwłocznie usunął niedociągnięcia.
  3. Godzina 1550, na ul. Kościelnej dochodzi do kradzieży roweru, którego wartość wyceniona została przez właściciela na 550,00 zł. Zgłoszenie to przekazano również na Policję, a dyżurny Straży Miejskiej przekazał opis roweru do pozostały patroli, które miały podjąć obserwację na terenie miasta. Niestety pomimo prowadzonych czynności roweru nie udało się odnaleźć.
  4. Godzina 1620, jedna z mieszkanek ul. Nowobielańskiej zgłasza zastawienie wjazdu do posesji przez samochód marki BMW. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, lecz w związku z tym, że w pojeździe nie było kierowcy, pozostawili za wycieraczką wezwanie do zgłoszenia się w SM. Do dnia dzisiejszego sprawca tego wykroczenia nie zgłosił się w celu złożenia wyjaśnień. W związku z popełnionym wykroczenie wszczęta została procedura związana z ustaleniem sprawcy wykroczenia, który nie uniknie odpowiedzialności za popełniony czyn, który obrazują poniższe zdjęcia.

Nowobielańska 11.01.2016 r.Nowobielańska 11.01.2016 r.2

Wtorek 12 stycznia:

  1. Godzina 720, strażnik pomagający przechodzić dzieciom przez przejście na ul. Al. Niepodległości zauważył przechodzącego młodego mężczyznę przez ulice podczas, gdy sygnalizacja świetlna podawała sygnał czerwony dla pieszych. Mężczyzna ten został pouczony przez strażnika.
  2. Godzina 1245, na ul. Sierakowickiej została potrącona sarna. Strażnicy po przybyciu na miejsce powiadomili pracowników ZUM-u, którzy po przybyciu na miejsce zabrali dzikie zwierze do lekarza weterynarii.
  3. Godzina 1900, strażnicy na prośbę jednego z mieszkańców i klientów marketów przy ul. Mszczonowskiej interwencję w sprawie oblodzonego terenu należącego do marketu. Sam klient prosił ochronę, ale został przez nich zlekceważony. Strażnicy poinformowali ochronę sklepu o konieczności posypania oblodzonego terenu piaskiem, co też uczyniono.
  4. Godzina 2140, na ulicach Feliksów i Rawskiej, patrol strazy Miejskiej stwierdził oblodzenie tych ulic i chodników wzdłuż tych ulic. Pomimo kilkukrotnej próby skontaktowania się z pracownikami ZUM, próby te były nieudane. Dopiero dnia następnego strażnicy mogli przekazać konieczność usunięcia śliskości terenu w tym rejonie.

Środa 13 stycznia:

  1. Godzina 1125, zgłoszenie z ul. Skłodowskiej, że obok przedszkola EKOLADIA biegają bezpańskie psy. Strażnicy po przybyciu na miejsce psów nie stwierdzili, ale na miejscu ustalili, skąd psy wybiegają. Pomimo próby dotarcia do właścicieli na posesji nikogo nie zastano. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych patrol z rejonu przeprowadził rozmowę dyscyplinującą z właścicielami psów, którego pouczono o właściwym zabezpieczeniu swoich psów przed niekontrolowanym jej opuszczeniem.
  2. Godzina 1315, strażnicy otrzymują zgłoszenie o śpiącym mężczyźnie na poczekalni dworca PKP. Straznicy po przybyciu na miejsce obudzili mężczyznę, który oświadczył, że czeka na pociąg do Warszawy, gdzie udaję się do schroniska dla bezdomnych. Mężczyzna ten nie potrzebowała pomocy od strażników, dlatego też strażnicy przekazali go pod opiekę ochrony dworca.
  3. Godzina 2130, na ulicy Bajkowej strażnicy zatrzymują mężczyznę, który jedzie rowerem bez wymaganego oświetlenia. Godzinę wcześniej do tego samego zdarzenia doszło na ul. Zadębie, gdzie również dwóch mężczyzn poruszało się jednośladami bez wymaganego oświetlenia.

Czwartek 14 stycznia:

  1. Godzin 820, zgłoszenie z ul. Strobowskiej, że na wysokości stacji przepompowni (przed wejściem do lasu) doszło do awarii wodociągu. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził zgłoszenie, a następnie przekazano awarię do WOD-KAN.
  2. Dyżurni Straży Miejskiej w tym dniu do głównych zadań polecili kontrolę miasta pod kątem wypełniania obowiązków przez właścicieli i zarządców nieruchomości pod względem utrzymania czystości, odśnieżania chodników, usuwania oblodzenia. W tym dniu przeprowadzono ponad 30 takich kontroli.
  3. Godzina 1330, do siedziby Straży Miejskiej na ul. Reymonta zgłosił się bezdomny mężczyzna, który poprosił o pomoc w ulokowaniu go w schronisku, gdyż sam nie jest w stanie zapewnić sobie ciepłe miejsce. Strażnicy skontaktowali się z MOPR, którego pracownicy zajęli się owym mężczyzną.
  4. Godzina 2030, mieszkaniec jednego z bloków przy ul. 19-go Lutego, zgłasza leżącą na klatce schodowej młoda dziewczynę, od której czuć woń alkoholu. Przed przybyciem strażników, dziewczyna ta oddaliły się z miejsca zdarzenia. Pomimo kontroli najbliższej okolicy strażnicy nie spotkali dziewczyny według opisu zgłaszającego.

Piątek 15 stycznia:

  1. W godzinach od 800 do godziny 1200, jeden z patroli strażników miejskich udziela asysty pracownikom ZUM podczas usuwania z terenu miasta pojemników na odzież używaną. Pojemniki były usuwane w związku z niewywiązywaniem się przez dzierżawiących teren z podpisanych umów z Miastem Skierniewice.
  2. Godzina 1030, zgłoszenie z ul. Konstytucji 3-go Maja, że na wysokości przejścia dla pieszych zwisa kabel telefoniczny. Strażnicy ustalili, że kabel ten należy do ORANGE Sp. z o.o., gdzie uwagi zostały przekazane – kabel poprawiono.
  3. Godzina 2215, młoda osoba zgłasza, że na ul. Zadębie w pobliżu sklepu Żabka błąka się bezpański pies. Dyżurny poinformował zgłaszającą, że poinformuje ZUM o konieczności odłowienia psa. Niestety pomimo kilkukrotnej próby dodzwonienia się pod nr całodobowy, jak również inne numery telefonów należących do kierownictwa ZUM-u, dyżurnemu nie udało się przekazać tej informacji.

Sobota 16 stycznia:

  1. Godzina 830, zgłoszenie od handlującego na Pl. Dąbrowskiego, że teren gdzie prowadzony jest handel jest nieodśnieżony. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie stwierdzili uchybień.
  2. Godzina 1520, zgłoszenie że na jednej z posesji przy ul. Strykowskiej może dochodzić do spalania odpadów w przydomowej kotłowni. Patrol po przybyciu pod wskazany adres nie potwierdził podejrzeń. Właścicielka okazała strażnikom swoją kotłownię, gdzie nie stwierdzono spalania odpadów i śmieci. W kotłowni zarówno przy piecu, jak i w palenisku znajdował się jedynie węgiel, a kłębiasty dym (na co zwracał uwagę zgłaszający) pojawia się jedynie przy rozpalaniu i dokładaniu do pieca. Ponadto Strażnicy potwierdzili, że posesja wyposażona została w pojemniki na odpady komunalne.
  3. Godzina 2200, w bloku nr 9 przy ul. Kopernika, na jednej z klatek młodzież zachowuje się bardzo głośno, co przeszkadza innym lokatorom. Strażnicy pouczyli młodzież o odpowiednim zachowaniu się o tej porze, co zostało przyjęte ze zrozumieniem – młodzież opuściła klatkę schodową.

 

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...