Ważniejsze wydarzenia w okresie od 14 do 20 lutego 2016 r.

Drukuj
PDF

Analizowany okres jest to czas kiedy w naszym rejonie rozpoczęły się zimowe ferie dla naszych dzieci i młodzieży. Również w szeregach naszej jednostki przyszedł czas na odpoczynek i związane z feriami urlopy naszych pracowników. Ci strażnicy, którzy nie muszą w tym okresie zajmować się swoimi pociechami, mają za zadanie zapewnić bezpieczne spędzenie tego okresu przez naszą młodzież i dzieci. Dlatego też podejmowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu spełnienie oczekiwań rodziców, którzy często nie mogą sami zapewnić bezpiecznego spędzenia czasu przerwy w nauce przez ich pociechy.

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 536 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 83,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 288 (razy),

skontrolowano posesji – 27,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 57 ( w tym 8 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 30,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 5/500 zł,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole międzyszkolne, patrol na targowisku miejskim),

wystawionych wezwań – 3,

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta, pomoc w uruchamianiu pojazdów, kontrola legalizacji wag na targowiskach, kontrola nocna osiedla Rawka (3 noce), asysta podczas kontroli stanu ochrony środowiska na terenie działalności jednej z firm trudniącej się segregacją odpadów na byłym Rawencie) – 19,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 6,

interwencje z monitoringu/fotopułapki - 2

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 13,

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 14 lutego:

  1. Godzina 950, zgłoszenie z ul. Kopernika 11, że w jednym z mieszkań dochodzi do częstego zakłócania spokoju poprzez wyrzucanie przez balkon petard. Zgłaszający wskazał numer mieszkania, którego jak to ustalili strażnicy w bloku nie ma. Patrol z rejonu będzie w codziennych kontrolach osiedla monitorował ten problem.
  2. Godzina 1045, na ul. Sienkiewicza strażnicy zauważyli, jak właściciel psa nie posprzątał po swoim pupilu. Strażnicy pouczyli właściciela psa informując ponadto, że w przyszłości może zostać ukarany mandatem karnym nawet w wysokości 500 zł. Jest to wynik naszych działań, jakie prowadzimy od 2 tygodni, gdzie skrupulatnie egzekwujemy obowiązki właścicieli psów, jakie wyprowadzane są na teren publiczny.
  3. Godzina 1720 zgłoszenie z ul. Wańkowicza o źle zaparkowanych samochodach, które niszczą trawnik. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, a następnie wystawili kierowcą wezwania do wstawienia się do SM.
  4. Godzina 1940 trzy osoby spożywają alkohol w rejonie ul. Kopernika. Strażnicy interweniują pouczając o zakazie spożywania w tym miejscu

Poniedziałek 15 lutego:

  1. Godzina 1120 na ul. Kolbego kobieta nie posprzątała po swoim psie. Strażnicy podejmują wobec kobiety czynności pouczając ją o obowiązku wynikającego z regulaminu utrzymania czystości na terenie miasta.
  2. Godzina 1320, na ul. Reymonta trzech mężczyzn spożywało alkohol w postaci piwa. Obaj zostali pouczeni przez strażników.
  3. Godzina 1630, na ul. Sobieskiego naprzeciwko firmy VEKA, strażnicy zauważyli zaśmiecony teren jezdni, gdzie była porozrzucana kostka brukowa-pozostałość po robotach drogowych, którą pozostawili robotnicy. Patrol uprzątnął jezdnię by nie zagrażało to kierującym, a w dniu następnym informację o konieczności zwrócenia uwagi i posprzątania terenu przez wykonawców naprawy odcinka drogi, przekazano do Wydziału Dróg i Komunikacji Urzędu Miasta Skierniewice.

Wtorek 16 lutego:

  1. O godzinie 1000 dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie, że na jednej z posesji przy ul. Floriana właściciel spala śmieci w swoim przydomowym piecu. Patrol SM, jaki został skierowany na miejsce zdarzenia nie potwierdził zgłoszenia, gdyż w wyniku oględzin pieca nie stwierdzono spalania jakichkolwiek odpadów, a w piecu znajdował się jedynie węgiel.
  2. Godzina 1005 drugi z patroli SM podejmuje interwencję związaną z zaśmieconymi ulicami: Waryńskiego, Sierakowickiej, Nowomiejskiej, gdzie pojazdy wyjeżdżające z remontowanego odcinka kolejowego wywożą błoto i piach, które pozostają na tych ulicach. Strażnicy zobowiązali kierowników budowy o natychmiastowe posprzątanie ulic, co też uczyniono.
  3. Godzina 1120 dyżurny SM odbiera zgłoszenie o leżącym na chodniku przy ul. Sucharskiego mężczyźnie. Patrol po przybyciu na miejsce podniósł mężczyznę, którego następnie odwiózł i przekazał pod opiekę brata.
  4. Godzina 2255 Państwowa Straż Pożarna poinformowała strażników miejskich, że prowadzi akcję ratowania psa, który wpadł do zalewu i nie może się wydostać. Proszą o pomoc w zabraniu psa do schroniska, jak zostanie wyłowiony z wody. Strażnicy poinformowali pracownika ZUM, który miał przybyć na miejsce celem zabrania psa do schroniska. Niestety w trakcie jak pies został wydobyty na ląd to natychmiast uciekł w stronę Centrum miasta.

Środa 17 lutego:

  1. Godzina 730 zgłoszenie z ul. Konstytucji 3 Maja, że na wysokości Instytutu leży martwy kot. Powiadomiono pracowników ZUM, którzy martwego kota zabrali do utylizacji.
  2. Godzina 1342 dyżurny SM odbiera informacje, że na ul. Drążkiewicza atakują ludzi dwa psy. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie stwierdzili żadnych psów. Przez blisko 30 minut patrolowali wskazany rejon i zwierząt nie stwierdzono.
  3. Godzina 2130 jedna z mieszkanek bloku przy ul. Iwaszkiewicza zgłasza, że w jednym z pobliskich mieszkań znajdują się psy bez opieki właścicieli, którzy wyjechali na ferie zimowe, a zwierzętami zajmują się osoby wynajęte. Psy całą dobę są same i w związku z tym wyją ujadają sprawiając uciążliwość współmieszkańcom bloku. Strażnikom dnia następnego udało się porozmawiać z właścicielką psów, która oświadczył, że więcej tego typu zdarzeń już nie będzie w przyszłości.

Czwartek 18 lutego:

  1. O godzinie 715 dyżurny SM wprowadza do systemu trzy zadania dla patroli z poszczególnych rejonów dotyczące wyjaśnienia zanieczyszczonych terenów w okolicach ulicy Orzeszkowej i Cichej. Strażnicy z poszczególnych rejonów zobowiązali właścicieli terenów do ich posprzątania w przeciągu 10 dni.
  2. Godzina 1315 na ul. Szarych Szeregów strażnicy skontrolowali legalizację wagi u jednego z handlujący na pobliskim targowisku. Mężczyzna nie posiadał świadectwa legalizacji dlatego też zobowiązany został w przeciągu 7 dni do wypełnienia tego obowiązku.
  3. Godzina 2055 jeden z mieszkańców zgłasza, że na parkingu przy ul. Cichej 14 od ponad 2 godzin zaparkowany jest samochód z włączonymi światłami. Mieszkaniec obawia się, że w samochodzie może przebywać kierowca, który najprawdopodobniej zasłabł. Strażnicy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że w jednym z samochodów są włączone światła postojowe, a w samochodzie nikogo nie zastano.

Piątek 19 lutego:

  1. O godzinie 910 strażnicy patrolując rejon ul. Cichej zauważyli nieporządek przy pojemnikach na segregowane odpady. Strażnicy poinformowali EKO-REGION o konieczności posprzątania terenu.
  2. Godzina 1120 strażnicy podejmują interwencję na ul. Drążkiewicza wobec mężczyzny, który puszcza wolno swojego psa, a pies ten dobiega do przechodniów, którzy czują się niepewnie. Mężczyzna ten został pouczony o należytym panowaniu nad swoim zwierzęciem.
  3. W tym dniu ponad 11 razy strażnicy interweniują wobec kierowców, którzy nie respektują przepisów ruchu drogowego. Na ulicach Rynek, Gałeckiego, Mszczonowskiej i Reymonta, kierowcy nie stosują się do znaków ograniczających postój oraz stwarzają niebezpieczeństwo dla przechodniów nie zostawiając 1,5 m przejścia chodnikiem. Trzech kierowców ukarano mandatami karnymi, kolejnych trzech pouczono, natomiast pozostali do tej pory nie zgłosili się na nasze wezwania. Wobec tych co się nie zgłosili zostanie skierowany wniosek do sądu rejonowego.

Sobota 20 lutego:

  1. Godzina 1110 straznicy zabezpieczają miejsce zapadnięcia się kostki brukowej w chodniku przy ul. Reymonta. W dniu 22 lutego przekazano tą informację do Wydziału Dróg i Komunikacji Urzędu Miasta merytorycznie odpowiedzialnego za tą naprawę.
  2. Około godziny 1440 jeden z naszych mieszkańców dostarczył do siedziby Straży Miejskiej dwa bezdomne psy. Strażnicy przejęli zwierzęta i przekazano pod opiekę schroniska dla psów.

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...