Ważniejsze wydarzenia w okresie od 21 do 27 lutego 2016 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 619 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 120,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 306 (razy),

skontrolowano posesji – 21,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 47 ( w tym 7 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 63,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 6/550 zł,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole międzyszkolne, patrol na targowisku miejskim),

wystawionych wezwań – 12,

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta, pomoc w uruchamianiu pojazdów, kontrola legalizacji wag na targowiskach, przejęcie terenu po działaniach Państwowej Straży Pożarnej) – 17,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 9,

interwencje z monitoringu/fotopułapki - 3

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 12,

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 21 lutego:

  1. Godzina 2040, zgłoszenie mieszkańca osiedla Zadębie o wylewaniu jakiś płynów na ulicę Konwaliową z jednej z tamtejszych posesji. Patrol po przybyciu na miejsce nie potwierdził tego zgłoszenia.
  2. Godzina 2200, na ul. Mszczonowskiej strażnicy przejmują teren po przeprowadzonej akcji ratowniczej przez JRG Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach.

Poniedziałek 22 lutego:

  1. Godzina 900 dyżurny SM przyjmuje zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów przy ul. Armii Krajowej/Kapitana Hali wiatr porozrzucał pozostawione tam kartony. Rejon ten był w zasięgu kamery monitoringu, dzięki czemu można było zauważyć, że porozrzucane kartony były już zbierane przez pracownika tego sklepu.
  2. Godzina 1145 na ul. 19-go Lutego strażnicy pomagają uruchomić pojazd przy pomocy urządzenia rozruchowego, jakie jest na ich stanie. Operacja zakończyła się powodzeniem i właściciel pojazdu mógł z niego skorzystać w tym dniu.
  3. Godzina 1940 na skrzyżowaniu ul. Niepodległości/Rawska doszło do potrącenia psa. Strażnicy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że pies już nie żyje. W związku z tym na miejsce wezwani zostali pracownicy ZUM, którzy psa zabrali do utylizacji. Zgłaszający to zdarzenie nie podał danych pojazdu, który mógł potrącić psa w związku z brakiem świadków, czynności zostały zakończone.

Wtorek 23 lutego:

  1. O godzinie 800 na ul. Bohaterów Westerplatte właściciel psa nie panuje nad zwierzęciem. Mężczyzna ten został pouczony.
  2. Godzina 1115 na ul. Podrzecznej strażnicy ujawniają zanieczyszczenie miejsca publicznego przez jednego z mężczyzn tam przebywających. Mężczyzna ten został pouczony przez Strażników.
  3. Godzina 1320 na ul. Lelewela dwóch mężczyzn spożywało alkohol. Obaj zostali pouczeni przez strażników.
  4. O godzinie 1420 patrolując rejon osiedla RAWKA patrol na wysokości zakładu zajmującego się utylizacją odpadów przy ul. warszawskiej, zauważył zanieczyszczoną wodę w rowie melioracyjnym na wysokości ogrodzenia tego zakładu. Na miejsce została wezwana osoba z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Skierniewicach, która po przybyciu na miejsce pobrała próbki wody do analizy. Uwag nie stwierdzono.
  5. Godzina 1830 zgłoszenie o leżącym i śpiącym mężczyźnie między samochodami na parkingu basenu Spółki NAWA. Patrol po przybyciu na miejsce obudził tego mężczyznę, którego po wylegitymowaniu ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł. za nieobyczajny wybryk

Środa 24 lutego:

  1. Godzina 825 dyżurny SM odbiera zgłoszenie, że na 11 piętrze bloku przy ul. B. Prusa śpi jakiś mężczyzna. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, a następnie ustalili, że mężczyzna ten jest bezdomny i potrzebuje pomocy. W związku z tym mężczyznę przewieziono do MOPR, celem przygotowania go do umieszczenia w schronisku dla osób bezdomnych.
  2. O godzinie 1530 na ul. Rynek kolejnych 6 kierujących nie stosuję się do przepisów ruchu drogowego. Czterech z nich pouczono jeszcze w tym dniu, natomiast dwóch kolejnych do dnia dzisiejszego nie zgłosiło się na nasze wezwania. W stosunku do tych dwóch kierujących wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.
  3. Środa jest to zawsze dzień wydłużonej pracy niektórych z wydziałów i jednostek Urzędu Miasta, dlatego też w każdą środę w godzinach od 16-20 strażnicy obejmują posterunki stałe w Urzędzie Miasta na ul. Rynek i Senatorskiej oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego na ul. Piłsudskiego. W tym samym dniu strażnicy konwojowali wartości pieniężne na rzecz urzędu miasta.
  4. Jeszcze tego samego wieczoru około godziny 2020 na ul. Nowomiejskiej strażnicy zatrzymują dwóch rowerzystów, którzy poruszają się jednośladami bez wymaganego oświetlenia. Jak widać jest to bardzo częste naruszanie przepisów prawa przez naszych rowerzystów, zarówno z tym problemem, jaki i innymi złymi nawykami poruszających się po naszym mieście rowerzystów będziemy starali się uporać poprzez częste kontrole i stanowcze reagowanie na zauważone błędy oraz prowadzenie działań profilaktycznych między innymi w placówkach oświatowych.

Czwartek 25 lutego:

  1. Czwartek tak jak i Sobota w Skierniewicach są dniami, kiedy w naszym mieście otwarte zostają nasze targowiska. W tych dniach Strażnicy wspólnie z Policjantami, czuwają nad bezpieczeństwem osób robiących zakupy na targowiskach. Już od godziny 800 patrole mieszane pojawiają się wśród kupujących i zwracają uwagę na osoby, które mogą dopuszczać się kradzieży kieszonkowych, popełniać wykroczenia, które zakłócają ład i porządek w tych rejonach miasta.
  2. O godzinie 1305 na ul. Rybickiego patrol Straży Miejskiej zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Mężczyźni ci zostali wylegitymowani przez strażników a następnie ich pouczono.
  3. Godzina 1530 na ul. Podrzecznej patrol SM zauważył trójkę młodych ludzi, którzy dopuścili się zaśmiecenia miejsca publicznego. Cała trójka została pouczona.
  4. Godzina 1715 na rynku kolejnych 7 kierowców ma za nic respektowanie obowiązujących przepisów dotyczących parkowania w tym rejonie. Nie ma dnia by w okolicach Rynku, ul. Gałeckiego, Żwirki (łącznika), Strykowska, Kościelna, Senatorska nie dochodziło do naszych interwencji związanych z niewłaściwym parkowaniem pojazdów na tych ulicach.

Piątek 26 lutego:

  1. O godzinie 830 na ul. Sucharskiego strażnicy zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol. Mężczyzna ten został pouczony przez strażników.
  2. O godzinie 1230 dyżurny SM odbiera zgłoszenie o nieuporządkowanej jednej z posesji przy ul. Cichej. Ponadto osoba zgłaszająca prosi o kontrolę tejże posesji w godzinach popołudniowych, kiedy to gromadzi się tam młodzież i osoby spożywające alkohol. Sprawa w toku.
  3. Od godziny 1300 do godziny 1700 strażnicy 20 razy byli zmuszeni interweniować wobec kierowców niestosujących się do znaków drogowych ograniczających postój. W samym tylko Rynku byliśmy zmuszeni do podjęcia 15 razy tego typu działań.
  4. Około godziny 1950 na ul. Sucharskiego zatrzymana zostaje kobieta, która poruszała się rowerem bez wymaganego oświetlenia. Kolejne tego rodzaju wykroczenie zostało ujawnione 10 minut później na ul. Sierakowickiej, tym razem mężczyzna jechał rowerem bez wymaganego oświetlenia. Oboje zostali pouczeni.
  5. O godzinie 2050 na ul. Wita Stwosza dwaj młodzi mężczyźni usiłują spożywać alkohol. Zostali pouczeni przez strażników.

Sobota 27 lutego:

  1. Godzina 750 zgłoszenie z ul. Tetmajera, że jeden z zaparkowanych samochodów utrudnia przejście pieszym. Patrol po przybyciu na miejsce ocenił, że pojazd w niczym nie utrudnia przejścia pieszym i nie stwarza niebezpieczeństwa innym użytkownikom.
  2. Godzina 1140 na ul. Buczka zaparkowano samochód, który utrudniał przejście pieszym. Tym razem były znamiona wykroczenia, za które kierowcę pouczono.
  3. Godzina 1740 zgłoszenie z ul. Północnej, że na jednej z tamtejszych posesji może dochodzić do spalania śmieci w przydomowym piecu. Patrol po przybyciu pod wskazany adres na mocy art. 379 ustawy o ochronie środowiska, skontrolował czym jest palone w piecu, co wykluczyło zgłoszone podejrzenia.

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...