Ważniejsze wydarzenia w okresie od 28 lutego do 5 marca 2016 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 730 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 138,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 389 (razy),

skontrolowano posesji – 26,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 34 ( w tym 4 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 74,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 10/1700 zł,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole międzyszkolne, patrol na targowisku miejskim),

wystawionych wezwań – 11,

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta, pomoc w uruchamianiu pojazdów, kontrola legalizacji wag na targowiskach, przejęcie terenu po działaniach Państwowej Straży Pożarnej, zabezpieczenie rajdu samochodowego, stałe posterunki przy przejściach dla pieszych) – 33,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 4,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 8,

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 28 lutego:

  1. Od godziny 1100 do zakończenia rajdu samochodowego jaki odbywał się na terenie miasta tj. do godziny 1730, jeden z patroli zabezpieczał całą imprezę.
  2. O godzinie 1430, dyżurny SM odebrał zgłoszenie od jednej z mieszkanek ul. Mickiewicza, o młodzieży, która biega po murach pobliskiej poczty, niszcząc elewację budynku. Fakt ten zarejestrował również miejski monitoring. Młodzież została pouczona przez przybyłych na miejsce strażników.
  3. Wcześniej bo około godziny 1330 na ul. Podrzecznej dochodzi do spozywania alkoholu w miejscu zabronionym. Osoba, która złamała ten przepis została pouczona przez strażników.

Poniedziałek 29 lutego:

  1. Godzina 830 do SM zgłosił się mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że w okolicach skrzyżowania ulic: Mszczonowska/Unii Europejskiej od blisko dwóch tygodni widzi biegające bez opieki dwa psy. Dyżurny w obecności osoby zgłaszającej zadzwonił do pracownika Zakładu Utrzymania Miasta, która to spółka odpowiedzialna jest za odławianie bezpańskich psów i zwierząt, w celu natychmiastowego odłowienia zgłoszonych zwierząt.
  2. O godzinie 1845 na ul. Sobieskiego kierowca jednego z samochodów prosi o pomoc strażników w uruchomieniu swojego samochodu. Strażnicy przy pomocy urządzenia rozruchowego uruchomili pojazd.
  3. O godzinie 2150 strażnicy stwierdzili brak oświetlenia ulicznego na ul. Tetmajera na odcinku od ul. Armii Krajowej do hali OSiR. Awarie przekazano do konserwatora.

Wtorek 1 marca:

  1. O godzinie 730 na ulicach: Al. Niepodległości, Mszczonowska i Rawska, strażnicy prowadzą codzienną akcję (od poniedziałku do piątku w roku szkolnym) bezpieczna droga do szkoły. Podczas tej akcji pomagają bezpiecznie dotrzeć na zajęcia lekcyjne dzieciom i młodzieży uczęszczających do naszych szkół.
  2. Godzina 845, jeden z mieszkańców zgłasza parkowanie pojazdów przed pocztą na ul. Mickiewicza dłużej jak 15 minut, ponieważ w tym miejscu obowiązuje parkowanie nie dłuższe jak do 15 min. Patrol wysłany na miejsce wystawił wezwania dla wszystkich w tym miejscu, po wcześniejszej obserwacji tych pojazdów czy przekroczyły czas parkowania.
  3. O godzinie 1040 na ul. Norwida kierowca zaparkował swój pojazd na trawniku niszcząc roślinność. Za to wykroczenie został ukarany 200 zł mandatem karnym.
  4. Godzina 1550 po otrzymanym w tym dniu zgłoszeniu, że przed jednym z lokali gastronomicznych mieszczących się przy ul. Wańkowicza, zarówno klienci, jak i sami pracownicy tego lokalu zaśmiecają teren przed nim podczas palenia papierosów. Patrol po przybyciu pod wskazany adres zobowiązał właścicieli i pracowników tego lokalu do posprzątania oraz o utrzymanie czystości w bezpośredniej bliskości swojego lokalu. Około godziny 2200 przeprowadzono kontrolę wykonania zaleceń – strażnicy nie mieli żadnych uwag.
  5. Godzina 1810 na ul. Nowomiejskiej straznicy skontrolowali w jednej z posesji czym jest palone w piecu centralnego ogrzewania. Kontrola ta była spowodowana zgłoszeniem jednego z sąsiadów o możliwości spalania odpadów. Podczas kontroli niczego takiego nie stwierdzono.

Środa 2 marca:

  1. Godzina 935 na terenie jednej ze szkół średnich przy ul. Pomologicznej, strażnicy zauważyli trzech młodych mężczyzn palących papierosy. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami karnymi natomiast jeden z nich został tylko pouczony przez strażników.
  2. W godzinach od 1100 do godziny 1600 ponad 20 kierujących zostało przyłapanych na łamaniu obowiązujących przepisów wynikających prawa o ruchu drogowym. Zdajemy sobie sprawę, że są to osoby, którym nie udało się uniknąć interwencji osób uprawnionych do takiego typu kontroli. Natomiast ci którym udało się to prosimy o zwracanie uwagi na znaki i respektowanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
  3. Około 1800 na terenie dworca PKP mała grupa osób zakłóca spokój pozostałym podróżnym. Patrol SM po przybyciu na miejsce pouczył jednego z głośniejszych mężczyzn, a następnie grupa ta opuściła dworzec PKP.

Czwartek 3 marca:

  1. Około godziny 1015 w rejonie ul. Reymonta doszło do spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Osoba popełniające to wykroczenie została pouczona przez strażników, którzy to zauważyli.
  2. Kolejni smakosze spożywania alkoholu w miejscu publicznym zostali przyuważeni na ul. Sucharskiego, kiedy to zostali zaskoczeni przez strażników wspomaganych przez miejski monitoring. Obaj smakosze zostali pouczeni przez strażników miejskich.
  3. O godzinie 1300 na Rynku aż 6 kierowców w tym samym czasie nie stosuje się do zakazu zatrzymywania się. Tym razem zostali pouczeni, ale następnym razem może to się zakończyć mandatem karnym o czym zostali już poinformowani.
  4. O godzinie 1700 jeden z patroli kontrolując rejon ul. Buczka, ścieżkę za OSiR w kierunku garaży, stwierdził zanieczyszczenie tego rejonu. Z uwagi na to, że teren ten należy do Miasta Skierniewice konieczność posprzątania zgłoszono do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Piątek 4 marca:

  1. O godzinie 940 na ul. Podkładowej patrol z rejonu zauważył spalanie odpadów roślinnych na terenie szkoły przez jej pracownika. Pracownik ten został pouczony o zakazie spalania odpadów poza spalarniami – ognisko zagaszono.
  2. Godzina 1245 zgłoszenie z ul. Iwaszkiewicza, że na balkonie od dłuższego już czasu przebywa pies. Patrol po przybyciu na miejsce dowiedział się, że pies co jakiś czas jest wypuszczany na balkon przez właściciela, który prowadzi prace remontowe, a duże zapylenie przy docieraniu gipsu może zaszkodzić zwierzakowi.
  3. O godzinie 1255 do dyżurnego SM zgłosiła się starsza pani, która znalazła telefon komórkowy. Nie potrafiła odebrać połączenia od właścicielki telefonu, kiedy osoba ta próbowała się dodzwonić. Po przekazaniu telefonu dla strażników stwierdzono, że aby połączyć się należało wprowadzić hasło PIN, dlatego też strażnicy czekali, czy właściciel telefonu nie podejmie próby połączenia. Ponadto strażnicy przekazali ogłoszenie o odnalezionym telefonie za pośrednictwem radia RSC. W dniu 6 marca zgłosiła się właścicielka telefonu, którą ustalono po dokładnym opisie telefonu, rodzaju zabezpieczenia oraz poprawnym wprowadzeniu kodu PIN. Telefon został oddany.
  4. Godzina 1700 właściciel nieruchomości przy ul. Marii Dąbrowskiej i na tyłach tej posesji za ogrodzeniem dochodzi do spożywania alkoholu, podczas którego dochodzi do zaśmiecania terenu. Patrol SM z rejonu kilkukrotnie zgłaszał do miasta konieczność posprzątania tego terenu co też było wykonywane. Zgłaszający zbulwersowany tym procederem poinformował dyżurnego, że bardzo częstymi uczestnikami libacji w/w miejscu są dwaj mężczyźni, którzy w dniu 2 marca około godziny 1400 spożywali w tym miejscu alkohol oraz zanieczyścili teren rozbijając butelkę. Dyżurny posiadając dane jednego z tych sprawców odnalazł go po około 30 minutach, a następnie ukarał mandatem karnym zobowiązując go jednocześnie do posprzątania miejsca zdarzenia.

Sobota 5 marca:

  1. Godzina 900 na ul. Podchorążych, a następnie o godzinie 955 na ul. Iwaszkiewicza strażnicy interweniują w sprawie bezdomnych psów. W pierwszym wypadku na miejsce przybyli pracownicy ZUM i odłowili psa. Natomiast w drugim przypadku strażnicy sami złapali psa i przekazali pracownikom ZUM, którzy psy umieścili w schronisku.
  2. O godzinie 1000 dwóch smakoszy spożywania alkoholu w terenie zostało zauważonych podczas picia alkoholu w miejscu publicznym. Obu panów pouczono.
  3. O godzinie 1740 przy śmietniku bloku nr 6 ul. Sienkiewicza wylany został jakiś bliżej nieznany płyn. W celu ochrony życia i zdrowia ludzi i zwierząt, na miejsce została wezwana Państwowa Straż Pożarna ze Skierniewic cele zneutralizowania cieczy.

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...