Ważniejsze wydarzenia w okresie od 27 marca do 02 kwietnia w2016 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 730 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 135,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 350 (razy),

skontrolowanych posesji – 24,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 92 ( w tym 10 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 48,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 6/550 zł,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole międzyszkolne, patrol na targowisku miejskim),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta, zabezpieczenie procesji rezurekcyjnej, zabezpieczenie Jarmarku Wielkanocnego na Rynku, stałe posterunki przy przejściach dla pieszych, Asysta Prezydentowi Miasta podczas składania kwiatów, zabezpieczenie Biegu Papieskiego, zabezpieczenie wizyty dr Drora Paleya, zabezpieczenie byłej jednostki wojskowej podczas wizyty delegacji fundacji Zdrowia i Kultury Kochaj Życie) – 56,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 2,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 18,

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 27 marca - Wielkanoc:

  1. W godzinach od 600 do 800 zabezpieczali procesję rezurekcyjną w Kościele Św. Jakuba.
  2. O godzinie 2000 strażnicy otrzymali informację od pracownika szpitala o biegającym na terenie szpitala psa maści czarnej. Przekazano tą informację dla pracownika ZUM, który psa odłowił.

Poniedziałek 28 marca – drugi dzień świąt:

  1. Godzina 1135 pracownik ochrony dworca kolejowego powiadomił strażników o nietrzeźwym mężczyźnie, który leżał na ławce na placu dworcowym. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mężczyźnie niezbędnej pomocy.
  2. Godzina 1235 kolejna informacją o mężczyźnie w stanie upojenia alkoholowego, który leżał u zbiegu ulicy Młynarskiej z Poprzeczną. Mężczyzna został obudzony przez strażników, a następnie po ustaleniu miejsca zamieszkania został odwieziony do domu i oddany pod opiekę rodziny.
  3. Godzina 2130 wpływa informacja z fotopułapki o podejrzeniu spożywania alkoholu na ul. Jodłowiej. Strażnicy po przybyciu na miejscy stwierdzili młodzież, która siedziała w samochodzie, ale nie spożywała alkoholu i nie naruszała innych zasad.

Wtorek 29 marca:

  1. Godzina 845 na ul. Łódzkiej stwierdzono padłego kota. Informacja została przekazana do pracowników ZUM, którzy padłe zwierze zabrali do utylizacji.
  2. Godzina 845 inny z patroli Straży Miejskiej na ulicy Balcerowskiej ujął kobietę, która rozwieszała ogłoszenia w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Kobieta została pouczona.
  3. O godzinie 1315 na ul. Lelewela trzech mężczyzn usiłowało spożywać alkohol. Wszyscy zostali pouczeni. Za 15 minut, tym razem na ul. Mszczonowskiej dwóch mężczyzn spożywało alkohol. Również zostali wylegitymowani i pouczeni.
  4. Godzina 2010 strażnicy stwierdzili brak oświetlenia na ul. Trzcińskiej. Przekazano do konserwatora.

Środa 30 marca:

  1. Godzina 810 zgłoszenie o nieposprzątanej ulicy Bielańskiej. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził zgłoszenie na następnie przekazał do realizacji przez pracowników ZUM. Godzina 1350 odnotowano zakończenie interwencji.
  2. Godzina 1025 zgłoszenie z ul. Mszczonowskiej o spalaniu odpadów roślinnych przez jedną z mieszkanek. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził zgłoszenie, a następnie nakazał zagasić ognisko oraz pouczył sprawczynię tego wykroczenia.
  3. Godzina 1810 mieszkaniec ul. Nowomiejskiej informuje strażników, że jego sąsiad składuje eternit bezpośrednio przy ich ogrodzeniu, bez żadnego zabezpieczenia przed negatywnym oddziaływaniem na środowisko. Sprawca został pouczony przez strażników o konieczności zabezpieczenia eternitu.

Czwartek 31 marca:

  1. Godzina 1025 zgłoszenie dotyczące ubytków kostki brukowej w chodniku w rejonie "Finezji" przy bramie wejściowej do parku miejskiego, na miejsce skierowano patrol celem potwierdzenia. Na miejscu informacje potwierdzono, a następnie przekazano do wydziału dróg i komunikacji.
  2. Godzina 1240 na ul. Miodowej mieszkaniec spalał odpady roślinne. Został pouczony.
  3. Godzina 1640 mieszkaniec Zadębia zgłosił, że wyrzucone zostały na skarpę zalewu w okolicach ul. Dąbie gruz i inne odpady po remoncie. Strażnicy po przybyciu na miejsce rozpytali pobliskich mieszkańców, ale nie udało się ustalić sprawcy tego czynu. Sprawa została przekazana do ZUM-u.
  4. Godzina 1820 ul. Podmiejskiej zgłasza, że z tyłu jego działki od strony torów kolejowych niektórzy mieszkańcy wjeżdżają samochodami i wyrzucają śmieci, przez co tworzy się dzikie wysypisko. Patrol z rejonu otrzymał zadania do prowadzenia częstszych kontroli tego miejsca.

Piątek 1 kwietnia:

  1. Godzina 1015 informacja o podejrzeniu spalania śmieci w przydomowym piecu przez jednego z mieszkańców ul. Jagiellońskiej. Patrol po przybyciu na miejsce nie potwierdził podejrzenia popełnienia wykroczenia. W piecu podczas kontroli spalany był węgiel.
  2. Godzina 1740 jeden z pracowników Urzędu Miasta zgłosił zabrudzanie ulic Łódzkiej/Żwirowej przez samochody ciężarowe, które przewożą piach. Patrol ustalił sprawców tego czynu, których pouczono o obowiązku zachowania czystości ulic podczas wykonywanych prac.
  3. Godzina 1900 zgłoszenie z jednego z zamkniętych osiedli przy ul. Budowlanej, o zablokowanych wjazdach do garaży. Patrol pouczył sprawców wykroczenia. Nie była pierwsza tego typu interwencja w tym miejscu, gdzie administratorzy osiedli ograniczają parkowanie, ale jednocześnie nie odpowiednio znakują te tereny znakami pionowymi i poziomymi, co sprawia strażnikom trudności w egzekwowaniu należytego zachowania się kierowców na tym terenie.

Sobota 2 kwietnia:

  1. Sobota jest dniem, kiedy w naszym mieście do godzin południowych wzrasta liczba samochodów wjeżdżających do centrum miasta. Jest to spowodowane chęciom dokonania zakupów nie tylko przez naszych mieszkańców. Dochodzi wówczas do wielu naruszeń prawa w zakresie ruchu drogowego. Do godziny około 1400 strażnicy muszą podejmować wiele interwencji związanych z niewłaściwym parkowaniem pojazdów, wobec kierujących niestosujących się do znaków drogowych, zastawiający bramy itp.
  2. Godzina 1520 strażnicy interweniują na ul. Widok, gdzie jeden z mieszkańców spalał odpady roślinne. Mieszkaniec ten został pouczony przez strażników.
  3. Godzina 1840 zgłoszenie z ul. Tetmajera, że w jednym z bloków grupa młodzieży jeździ windą bez żadnego powodu marnuje prąd i może narazić na uszkodzenie dźwigu. Patrol po przybyciu na miejsce przeprowadził rozmowę profilaktyczną z młodzieżą, która następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia.

 To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...