Ważniejsze wydarzenia w okresie od 24 do 30 kwietnia w2016 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 794 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 151,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 366 (razy),

skontrolowanych posesji – 20,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 84 (w tym 4 interwencje z bezdomnymi i dzikimi zwierzętami),

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 80,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 2/150 zł,

patrole wspólne z policją – 4 (patrole międzyszkolne, patrol na targowisku miejskim),

liczba spraw skierowanych do sądu – 1,

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta, stałe posterunki przy przejściach dla pieszych, kontrola posesji pod kątem spalania odpadów, przejęcie terenu po działaniach gaśniczych, kontrola zajęcia pasa drogowego, zabezpieczenie „Wiosennego biegu o zdrowie” w parku miejskim, zabezpieczenie obchodów 100 – lecia szkoły podstawowej nr 1 – 50,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 8,

kontrola gospodarowania odpadami oś. Rawka oraz kontrola korzystania z dróg przez samochody ciężarowe – 6;

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 11.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 24 kwietnia:

  1. Godzina 730 zgłoszenie z ul. Tetmajera, że na X piętrze jednego z tamtejszych bloków młodzież spożywa alkohol. Wejście do bloku jest zabezpieczone domofonami, pomimo prób podjętych przez strażników, nikt z lokatorów, jak również zgłaszająca nie umożliwili wejście strażników do bloku w celu przeprowadzenia kontroli. Skontaktowano się telefonicznie ze zgłaszającą, która oświadczyła, że młodzież się oddaliła z miejsca zdarzenia. Na prośbę strażników by umożliwiła kontrolę miejsca, czy przypadkiem nikt tam nie pozostał wciąż nie umożliwiała wejścia na klatkę schodową bloku. Na tym interwencję zakończono.
  2. Godzina 1620 zgłoszenie z ul. Domarasiewicza o pozostawionym na poboczu jezdni tłuczniu, który był używany podczas prac remontowych w tym miejscu. Dnia następnego dyżurny SM przekazał tą sprawę do Wydziału Dróg i Komunikacji w UM Skierniewice.
  3. Około godziny 2100 na ul. Prymasowskiej i Ogrodowej patrol zauważył dwóch rowerzystów, którzy jechali jednośladami bez wymaganego oświetlenia. Obaj rowerzyści zostali pouczeni o obowiązku używania świateł po zmroku.

Poniedziałek 25 kwietnia:

  1. Godzina 815 interwencja zgłoszona przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, która miała dotyczyć nieobyczajnego wybryku, jakiego najprawdopodobniej dopuścił się mężczyzna w piwnicy bloku nr 47 przy ul. Sobieskiego. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali bezdomnego mężczyznę, który został pouczony o należytym zachowaniu, a następnie po oświadczeniu z jego strony, że nie potrzebuje pomocy oddalił się z miejsca zdarzenia.
  2. Godzina 1000 patrol z rejonu, kontroluje czy zajęcie pasa drogowego na ul. Mszczonowskiej jest zgodny z wydaną decyzją przez UM Skierniewice. Uwag nie stwierdzono.
  3. Godzina 1200 na ul. Sucharskiego patrol zauważył czterech mężczyzn usiłujących spożywać alkohol w miejscu do tego niedozwolonym. Wszyscy ci mężczyźni zostali pouczeni.
  4. Godzina 2100 na ul. Batorego jedna z naszych mieszkanek znalazła małego pieska i prosi strażników o pomoc w zaopiekowaniu się nim. Strażnicy przybyli na miejsce, a następnie pieska przekazano do schroniska.

Wtorek 26 kwietnia:

  1. W godzinach od 1100 do 1150 w rejonach ulic Rynek, Kościelna, Senatorska i Floriana strażnicy są zmuszeni do interwencji wobec 20 kierujących, którzy niestosują się do zakazów zatrzymywania się, jakie obowiązują w tym rejonie miasta. Większość z kierowców została pouczona, natomiast dwóch z nich nie zgłosiło się na wezwanie, dlatego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie popełnionego wykroczenia.
  2. Godzina 1210 obok marketu TESCO przy ul. Liska spał nietrzeźwy mężczyzna. Osoba ta została obudzona przez strażników, a następnie oddaliła się do miejsca zamieszkania.
  3. Godzina 1400 interwencja związana ze spalaniem nieczystości na terenie parku linowego przy ul. Konwaliowej. Sprawca został pouczony oraz nakazano zagasić ognisko.
  4. Godzina 1745 na podjeździe do szpitala, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się zaparkowane zostały dwa samochody. Kierowcy tych pojazdów zgłosili się do SM i wyjaśnili, że przywieźli do szpitala chore bliskie im osoby, dlatego też sprawa zakończyła się jedynie pouczeniem.

Środa 27 kwietnia:

  1. Godzina 1000 interwencja na ul. Jeżewskiego wobec własciciela nieruchomości wobec, które zachodzi podejrzenie dotyczące legalności zabudowy urządzeń związanych z ochroną środowiska. Sprawa została przekazana do Nadzoru Budowlanego.
  2. Godzina 1200 na ul. Dworcowej, strażnicy interweniują wobec mężczyzny, który wbrew zakazowi palił papierosy w miejscu publicznym. Osoba ta została pouczona przez strażników.
  3. Godzina 1245 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach poinformował, że na jednej z posesji przy ul. Rawskiej znajduje się sarna. Strażnicy wezwali na miejsce lekarza weterynarii, który uśpił dzikie zwierze, ale w związku z tym, że sarna była ranna na miejsce wezwano pracowników ZUM-u. którzy ranne zwierze przewieźli do lecznicy weterynaryjnej.
  4. Godzina 2010 na ul. Mazowieckiej stwierdzono awarię oświetlenia ulicznego – przekazano konserwatorowi.

Czwartek 28 kwietnia:

  1. Godzina 805 na ul. Rawskiej dwie młode osoby zaśmiecały teren. Obie dziewczyny zostały pouczone przez strażników.
  2. Godzina 1120 interwencja związana z zaśmiecaniem ul. Senatorskiej przez samochodu ciężarowe wyjeżdżające z budowy parkingu przy ul. Podrzecznej. Kierownik budowy został zobowiązany do posprzątania całej ulicy!
  3. Godzina 2040 na ul. Berlinga kolejne 3 osoby zostały zatrzymane przez strażników w związku z jazdą rowerem bez wymaganego oświetlenia – sprawa zakończyła się pouczeniem.

Piątek 29 kwietnia:

  1. Godzina 930 na ul. Orzeszkowej 3 młodych mężczyzn usiłowało spozywać alkohol. Mężczyźni ci zostali pouczeni przez strażników, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia.
  2. Godzina 1150 zgłoszenie o leżącym mężczyźnie obok garaży przy sklepie YUSK. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Po obudzeniu nietrzeźwego mężczyzny oraz po oświadczeniu, że nie potrzebuje pomocy o własnych siłach oddalił się kierunku dworca PKP.
  3. W godzinach 1400 do 1500 w siedzibie SM odbywa się odprawa roczna, o czym w innym artykule.
  4. Godzina 1600 zgłoszenie z ul. Gajowej o samochodzie, który zaparkowany został na terenach zielonych, czym niszczy roślinność. Strażnicy ustalili, że samochód należy do pracownika Spółki Nawa, który wykonywał w tym czasie prace konserwatorskie przy pomostach nad zalewem.
  5. Godzina 1800 zgłoszenie o bawiących się dzieciach przy ul. Reymonta w miejscu, gdzie teren nie jest należycie zabezpieczony, co może grozić wypadkiem. Strażnicy po przybyciu na miejsce nie zastali bawiących się dzieci, które zdążyły się oddalić. Ustalono właściciela terenu, który w dniu następnym został zobowiązany do należytego zabezpieczenia jego własności.

Sobota 30 kwietnia:

  1. O godzinie 800 zgłoszenie z ul. Batalionów Chłopskich o pochylonym znaku ograniczającym prędkość do 40 km/h. Strażnicy sami znak ten wyprostowali.
  2. Godzina 1020 jeden z mieszkańców zgłasza, że na całej długości ul. Okrzei kierujący niestosują się do znaku zakazu zatrzymywania się. Patrol po przybyciu na miejsce podjął czynności wobec 5 kierowców. Wszyscy łamiący ten zakaz zostali pouczeni, ale następnym razem może to zakończyć się postępowaniem mandatowy!
  3. Godzina 2000 na ul. Konopnickiej patrol SM interweniuje wobec czterech osób, które zaśmiecają teren i usiłują spożywać alkohol. Pouczeni, ponieważ jeszcze nie były notowane w systemie SM.
  4. Godzina 2150 dyżurny Komendy Miejskiej Policji prosi o interwencję w bloku przy ul. Mszczonowskiej 21, gdzie nietrzeźwy mężczyzna dobija się nie do swojego mieszkania. Strażnicy po przybyciu na miejsce dowiedzieli się od osoby składającej zawiadomienie do KMP, że nietrzeźwy trafił do swojego mieszkania.

To tylko niektóre z działań, jakie prowadzili w analizowanym okresie Strażnicy Miejscy ze Skierniewic w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie miasta.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...