Ważniejsze wydarzenia w okresie od 18 do 24 czerwca 2017 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 412 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 153,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 256 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 0,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 58 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 18,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 23,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 14,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 5,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 0,
 • awarie techniczne – 8,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 8.

Interwencje własne – 82,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 58,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 8/750 zł.,

skierowano spraw do sądu – 0,

patrole wspólne z policją – 3 (patrol na targowisku miejskim, patrole szkolne),

zabezpieczenia (otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), asysta Prezydentowi Miasta podczas składania kwiatów, zabezpieczenie biegów nad zalewem Zadębie, zabezpieczenie imprezy „Zalewaya” nad zalewem, stałe posterunki przy przejściach dla pieszych, kontrola zajęcia pasa drogowego, znakowanie rowerów, zabezpieczenie procesji kościelny w Oktawę Bożego Ciała) – 48,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 1,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 5,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 2,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 21.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 18 czerwca:

 1. Godzina 1140 strażnicy patrolując ul. Łódzką zauważyli uszkodzony znak drogowy. W dniu następny przekazano do Wydziału Dróg.
 2. Godzina 2015 dwóch mężczyzn zostało ujętych podczas spożywania alkoholu
  w pobliżu ul. Wschodniej. Około 2025 kolejnych dwóch smakoszy piwka zostaje ujętych w rejonie ul. Cichej. W obu przypadkach zostali sprawcy tego wykroczenia pouczeni przez strażników.
 3. Godzina 2055 patrolując ul. Rawską strażnicy zauważyli siedzącego na krawężniku mężczyznę, który w rozmowie ze strażnikami uskarżał się na silny ból okolic brzucha. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który owego mężczyznę zabrał do szpitala.

Poniedziałek 19 czerwca:

 1. Godzina 850 interwencja na ul. Mickiewicza, gdzie mieszkaniec gminy Skierniewice zaparkował swój pojazd na trawniku, czym dopuścił się niszczenia zieleni publicznej. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł.
 2. Godzina 1215 w rejonie ul. Rynek zostaje ujętych trzech mężczyzn, którzy spożywali alkohol w postaci wina. Wszyscy znani są strażnikom ze wcześniejszych już interwencji – wszyscy zostają pouczeni.
 3. Godzina 1815 interwencja na ul. Żwirki, gdzie trzy osoby spożywały alkohol. Dwóch mężczyzn którzy spożywali piwo zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości po 100 zł., a kobieta za używanie słów nieprzyzwoitych również mandatem karnym w wysokości 100 zł..

Wtorek 20 czerwca:

 1. Godzina 905 zgłoszenie o zaparkowanych pojazdach na podjeździe do szpitala w strefie obowiązywania znaku zakaz ruchu. Czterech z pięciu kierowców zostało pouczonych przez strażników, jeden jest w trakcie ustaleń.
 2. Godzina 1600 obok budynku CKiS trzy osoby usiłowały spożywać alkohol za co zostały pouczone przez strażników.

Środa 21 czerwca:

 1. Godzina 1400 strażnicy otrzymują informację o dwóch mężczyznach śpiących na ławkach na rynku. Strażnicy po przybyciu na miejsce obudzili śpiących mężczyzn, którzy oddalili się z miejsca.
 2. Godzina 2030 zgłoszenie o kiwającym się mężczyźnie nad brzegiem stawu przy ul. Tetmajera. Zgłaszająca podejrzewa, że mężczyzna ten jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i obawia się, że może wpaść do wody. W trakcie dojazdu na miejsce patrol otrzymuje informację od zgłaszającej, że mężczyzna ten wstał o własnych siłach i niepewnym krokiem udał się w kierunku pobliskich bloków.

Czwartek 22 czerwca:

 1. Godzina 925 na ul. Sobieskiego doszło do uszkodzenia sygnalizatora świetlnego – o uszkodzenie poinformowano konserwatora.
 2. Godzina 1640 zgłoszenie z ul. Jagiellońskiej dotyczące leżącego mężczyzny na trawniku, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali patrol policji prowadzący czynności.
 3. Godzina 2120 na ul. Strykowskiej na schodkach do budynku siedział pijany mężczyzna. Strażnicy ustalili, że mężczyzna ten nie ma stałego adresu zameldowania, dlatego też został on odwieziony do wytrzeźwienia na komendę miejską policji.

Piątek 23 czerwca:

 1. Godzina 845 strażnicy otrzymują zgłoszenie z ul. Łódzkiej o potrąconym jeżu. Patrol SM potwierdził zgłoszenie, a następnie wezwano na miejsce pracowników ZUM celem posprzątania ulicy.
 2. Godzina 1230 dyżurny odbiera zgłoszenie o nieporządku na jednej z posesji u zbiegu ulic 19-go Lutego i Kapitana Hali. Strażnicy ustalili właściciela nieruchomości i telefonicznie nakazano uporządkowanie terenu.
 3. Godzina 1930 zgłoszenie o leżącym na trawniku przy Pasażu Nurzyńskiego pijanym mężczyźnie. Przed przybyciem strażników owy mężczyzna się podniósł, po oświadczeniu, że nie potrzebuje pomocy udał się do miejsca zamieszkania. Nie była to pierwsza taka interwencja z udziałem tego mężczyzny.

Sobota 24 czerwca:

 1. Godzina 1030 strażnicy patrolując ul. Rzeczną zauważyli wyrwane deski z kładki na rzece. O konieczności naprawienia kładki poinformowano Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w UM.
 2. Godzina 1230 zgłoszenia jednego z mieszkańców ul. Feliksów, że jego sąsiad codziennie spala w piecu sklejkę drewnianą, którą pozyskuje najprawdopodobniej z pobliskich zakładów. Strażnicy po otrzymanym zgłoszeni próbowali skontrolować co jest palone w piecu podejrzewanej osoby lecz nikogo nie zastano. W kolejnych dniach patrol rejonu próbował przeprowadzić kontrolę i tym razem również nie zastał nikogo.
 3. W godzinach od 1700 do 100 strażnicy zabezpieczają imprezę pod nazwą „Zalewaya”, jaka odbywała się nad zalewem Zadębie.
 4. Godzina 2300 zgłoszenie z ul. zawadzkiego, że przed jednym z bloków zgromadziła się grupa młodych ludzi, którzy zakłócają spokój mieszkańcom pobliskiego bloku. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali grupkę młodych osób, którzy po rozmowie ze strażnikami opuścili miejsce zdarzenia.

To tylko wybrane interwencję, które wskazują na zakres wykonywanych czynności każdego dnia przez strażników miejskich na terenie Skierniewic.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...