Ważniejsze wydarzenia w okresie od 31 grudnia 2017 r. do 6 stycznia 2018 r.

Drukuj
PDF

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 461 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 109,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 350 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 2,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 44 w tym dotyczących:

 • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 3,
 • zagrożeń w ruchu drogowym – 16,
 • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 10,
 • zagrożeń życia i zdrowia – 4,
 • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 2,
 • awarie techniczne – 2,
 • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 7.

Interwencje własne – 65,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 42,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 2/200 zł.,

skierowano spraw do sądu – 0,

patrole wspólne z policją – 3 (patrole na targowisku, patrol szkolny, Akcja Nielat),

zabezpieczenia (zabezpieczenie imprezy Sylwester 2017/2018, zabezpieczenie wystawy „Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego”, otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), zabezpieczenie przejść dla pieszych, pomoc w uruchomieniu samochodu, kontrola zajęcia pasa drogowego) – 52,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 1,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 27,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 9.

Wybrane interwencje w analizowanym okresie:

Niedziela 31 grudnia 2017 r.:

 1. Godzina 900 strażnicy patrolując ul. Konstytucji 3-go Maja zauważyli uszkodzoną lampę uliczną. Natychmiast awaria ta została przekazana do realizacji przez konserwatora oświetlenia ulicznego.
 2. Godzina 1600 dyżurny SM otrzymała telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który około godziny 1300 wchodził na jedną z posesji przy ul. Akacjowej, którego zachowanie wskazywało, że może on być chorym. Ponadto zgłaszający poinformował strażników, że posesja na którą wchodził owy mężczyzna jest w opłakany stanie, dlatego też obawia się o bezpieczeństwo starszego mężczyzny. Pod wskazany adres został wysłany jeden z patroli, który dotarł do starszego mężczyzny i po przeprowadzonej rozmowie ustalono, że osoba ta nie potrzebuje żadnej pomocy od służb.

Poniedziałek 1 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1100 na prośbę informatyka miejskiego strażnicy otwierają pomieszczenia Urzędu Miasta, gdzie znajduje się serwer systemu informatycznego w związku z awarią całego systemu.
 2. Godzina 1620 strażnicy otrzymują zgłoszenie o wystraszonym psie, który według zgłaszającego znajduje się przy jednym z przejazdów kolejowych przy ul. Kościuszki. Patrol po przybyciu na miejsce nie potwierdził tego zgłoszenia.

Wtorek 2 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1120 zgłoszenie o śpiącym na przystanku autobusowym przy ul. Prymasowskiej, najprawdopodobniej pijanym mężczyźnie. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali znanego im z wcześniejszych interwencji bezdomnego, który oświadczył, że na przystanku po prostu odpoczywa. Mężczyzna ten odmówił jakiejkolwiek pomocy.
 2. Godzina 1420 dyżurny CPR w Łodzi zgłasza mężczyznę siedzącego na ławce w Rynku, do którego wpłynęło do CPR zgłoszenie o pomoc Zespołu Ratownictwa Medycznego. Według dyżurnego CPR mężczyzna ten odmawia pomocy ratowników, a jedynie chciałby coś zjeść i ewentualnie gdzieś przenocować. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali znanego im mężczyznę, który w ich obecności oświadczył ratownikom, że jedynie odczuwa ból w klatce piersiowej i głowy, jak również nie mógł ustać na nogach o własnych siłach. W związku z tym został on zabrany przez ratowników do szpitala, a w dniu 3 stycznia strażnicy przewieźli mężczyznę ze szpitala do noclegowni przy ul. Kozietulskiego.

Środa 3 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 900 strażnicy podejmują interwencję w rejonie ul. Strykowskiej, gdzie w strefie obowiązywania znaku zakazu zatrzymywania się, zaparkowany został samochód marki ford na skierniewickich numerach rejestracyjnych. Sprawcą tego wykroczenia okazała się 35-letnia mieszkanka ul. Armii Krajowej, która została pouczona przez strażników.
 2. Godzina 1810 dyżurny SM otrzymuje zgłoszenie o siedzącym od dłuższego czasu na drzewie małym kotku. Strażnicy poprosili o wsparcie strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu kotka zdjęli z drzewa i przekazano go pod opiekę wolontariuszy.

Czwartek 4 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 730 strażnicy obejmują swoje codzienne stanowiska przy przejściach dla pieszych, którymi w godzinach porannych przechodzą uczniowie udający się na zajęcia do swoich szkół. W tym dniu nasi strażnicy objęli posterunki przy przejściach na ul. Rawskiej, Mszczonowskiej i Al. Niepodległości. Posterunki te są obstawiane do godziny 800.
 2. Godzina 900 strażnicy kontrolują jedną z posesji przy ul. Feliksów. Stwierdzili pewne niedociągnięcia podczas kontroli dlatego też wyznaczono ponowną kontrolę na 17 stycznia br. dając termin właścicielowi na usunięcie zauważonych uwag.

Piątek 5 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 925 mężczyzna zgłasza źle zaparkowany pojazd na wjeździe na parking przy ul. Wagnera 6. Zgłaszający nie chciał podać swoich danych, jak również odmówił występowania w charakterze świadka w sprawie. Patrol po przybyciu na miejsce nie potwierdził utrudnień przy wjeździe na parking, o których mówił zgłaszający – wjazd/wyjazd drożny.
 2. Godzina 1520 straż pożarna zwraca się o pomoc w zabezpieczeniu miejsca kolizji na ul. Rataja, gdzie kierujący uderzył swoim samochodem w słup oświetleniowy. Strażnicy zabezpieczali teren do czasu usunięcia niebezpieczeństwa, jak również powiadomili konserwatora oświetlenia o konieczności usunięcia awarii.

Sobota 6 stycznia 2018 r.:

 1. Godzina 1300 zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach przed szpitalem przy ul. Sobieskiego. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali 7 samochodów, które były ustawione w strefie obowiązywania zakazu ruchu w obu kierunkach oraz zakazu zatrzymywania się. Wszystkim kierującym popełniającym wykroczenia wystawiono wezwania do wstawienia się w naszej siedzibie celem złożenia wyjaśnień. Sześciu kierowców zgłosiło się na wezwanie i sprawy zakończono pouczeniem, natomiast w stosunku do jednego z kierowców prowadzone są czynności wyjaśniające, które doprowadzoną do ustalenia sprawcy wykroczenia.
 2. Godzina 2000 dyżurny PSP zgłasza pożar kontenera na śmieci ustawionego w rejonie ul. Mickiewicza, prosi o potwierdzenie. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali osobę, która zagasiła zarzewie ognia, o czym powiadomiono strażaków.

To tylko niektóre wydarzenia, jakimi zajmowali się Strażnicy w minionym tygodniu.

 

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...