SPALAŁ PLASTIK W PIECU

Drukuj
PDF

Wiele się mówi w mediach o smogu, jaki bardzo często wisi nad naszymi miastami, jak również wskazuje się przyczyny jego powstawania, ale niestety nie wszyscy chcą się stosować do obowiązującego prawa. Tak też w dniu wczorajszy około godziny 17:40 strażnicy miejscy, można powiedzieć na gorącym uczynku przyłapali jednego z mieszkańców naszego miasta, który w swoim piecu spalał programator od lodówki w plastikowej obudowie wraz z kablami elektrycznymi. Do ujawnienia zabronionego czynu doszło podczas rutynowej kontroli, która była wynikiem czujności strażników, którzy patrolując ul. Batorego poczuli zapach dymu, który wydał im się podejrzany. Wytypowali jedną z pobliskich kamienic, a dokładnie kamienicę o nr porządkowym 2, gdzie podjęli czynności kontrolne. Jeden z mieszkańców wskazał strażnikom mieszkanie, gdzie może dochodzić do spalania materiałów zabronionych. Po wejściu do wskazanego mieszkania, zastali w nim 60 letniego mężczyznę, który przyznał się do spalania w swoim piecu w/w materiałów. Strażnicy w związku z ujawnieniem spalania w piecu zabronionych materiałów, tj. popełnieniem wykroczenia stypizowanego w art. 191 ustawy o odpadach, na mężczyznę nałożyli mandat karny w wysokości 200 zł. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku z tym Straż Miejska skieruje przeciw niemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Skierniewicach.

Jest to kolejny przykład bezmyślności niektórych z nas. Mam nadzieję, że przykład ten będzie przestrogą dla innych amatorów spalania odpadów w przydomowych piecach.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...