Bezdomni

Drukuj
PDF

bez-2Straż Miejska w Skierniewicach informuje, że od połowy grudnia 2011 roku systematycznie prowadzi kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Do miejsc tych zaliczyć należy przede wszystkim pustostany przy ulicach Łowickiej, Kameralnej, Bielańskiej. Skłodowskiej, Nowomiejskiej, Reja, oraz Armii Krajowej. Oprócz kontroli pustostanów kontroli podlegają również dworzec PKP, PKS, jak również klatki schodowe bloków mieszkalnych. Kontrole odbywają się przede wszystkim w godzinach porannych i nocnych, gdyż z doświadczenia wiemy, że właśnie w tych porach dnia najłatwiej spotkać w takim miejscu bezdomnego.

W ramach akcji kontrolnej nawiązano ścisłą współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, za pośrednictwem którego jesteśmy w stanie zapewnić osobom, które wyrażą na to zgodę nocleg i wyżywienie.

Podczas prowadzonych kontroli do dnia dzisiejszego ujawniono na terenie miasta Skierniewice 7 osób bezdomnych, z czego jedna była hospitalizowana, a jedna wyraziła chęć skorzystania z noclegowni. Pozostałe osoby nie wyraziły zgody na udzielenie im doraźnej pomocy, ale zostali poinformowani, że w przypadku kiedy zmienią zdanie , pomoc taka zostanie im udzielona.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...