DOBRY SĄSIAD TO SKARB

Pomimo tego, że nasze dzisiejsze życie toczy się w ogromnym tempie, kiedy to bardzo często zapominamy o wartościach życiowych, takich jak: miłość, szczerość, uczciwość, lojalność, a przede wszystkim przyjaźń, to mamy przykłady ludzi, którzy o tych wartościach nigdy nie zapominają.

W dniu 7 lutego jedna z mieszkanek ul. Mackiewicza zadzwoniła do Straży Miejskiej w Skierniewicach z prośbą o sprawdzenie sąsiedniej posesji, ponieważ już od kilku dni nie widziała swojej sąsiadki, nie widzi wydobywającego się dymu z komina, jak również od kilku dni nie zauważyła palących się świateł w oknach. Niepokój tejże kobiety był duży, z uwagi na to, że sąsiadka jest już starszą osobą, a jej syn według zgłaszającej nadużywa alkoholu. Strażnicy po przyjęciu tego zgłoszenia udali się pod wskazany adres, gdzie zastali syna starszej kobiety, który oświadczył, że jego mama ma 90 lat i od kilku dni jest w szpitalu.

Bardzo się cieszymy, że możemy również w taki sposób pomóc naszym mieszkańcom, którzy nie zawsze sami mogą pomóc, ale nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka. Dlatego też zwracamy się z prośbą, dzwońcie 986 i zgłaszajcie wszystko co Was niepokoi, a strażnicy postarają się pomóc.

W OKU KAMERY

Kamery Miasto Mickiewicza 20190205214253 62899905Modernizacja systemu monitoringu miasta przynosi coraz to więcej korzyści w eliminowaniu negatywnych nawyków osób, które nie zawsze stosuję się do przyjętych norm. W dniu wczorajszym (5 luty br.) około godziny 21:40, operator monitoringu mając do dyspozycji między innymi kamerę na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza i Lelewela oraz kamerę na wiadukcie zauważył, jak dwóch mężczyzn wyszło z pobliskiego sklepu spożywczego Żabka i przed tym sklepem zaczęli spożywać alkohol w postaci piwa. Zauważone czyn został przekazany do patrolujących teren miasta strażników miejskich, którzy udali się na miejsce zdarzenia. W trakcie kiedy patrol interwencyjny przemieszczał się w/w rejon, operator monitoringu zauważył, jak jeden z mężczyzn niczym nie skrepowany, że w pobliżu przechodzą inne osoby, oddaje mocz na chodnik, co skrupulatnie zarejestrowała kamera z wiaduktu.

Kamery Miasto Mickiewicza 20190205214249 62896390

Kamery Miasto Wiadukt PKP 20190205220409 63617037

Za spożywanie piwa w miejscu zabroniony obaj mężczyźni zostali pouczeni natomiast mężczyzna, który dopuścił się nieobyczajnego wybryku został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

NA DRUGIE ŚNIADANIE PIWKO...

Niesamowitego pecha miał w dniu wczorajszym (tj. 5 lutego br.) 37 letni mieszkanie z ul. Bolesława Prusa. Około godziny 10:30 patrol Straży Miejskiej przemieszczał się z Osiedla Widok do Centrum miasta, w pewnym momencie strażnicy, zauważyli na wysokości ul. Jasnej zataczającego się mężczyznę, który szedł wzdłuż Al. Macieja Rataja popijając piwko. Strażnicy zatrzymali pojazd w bezpiecznym miejscu, a następnie podjęli interwencję wobec spożywającego alkohol w miejscu zabronionym. Mężczyzna ten na widok strażników wyrzucił butelkę po piwie czym również popełnił drugi czyn zabroniony tj. zaśmiecił miejsce publiczne. Za obydwa wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w wysokości 100 zł. Niestety ten spacerek kosztował 37-latka 200 zł.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...