KONTROLA SPALANIA W PIECACH PRZY UŻYCIU DRONA

Już w tym tygodniu Straż Miejska w Skierniewicach przeprowadzi prewencyjne działania kontrolne, mające na celu sprawdzenie czym palimy w piecach. Dzięki współpracy ze Spółką WODKAN pomiar jakości powietrza w naszym mieście będzie wykonywany poprzez mobilny analizator powietrza ATMON FL, który zostanie podczepiony do drona. Czujnik pomiaru zanieczyszczeń umożliwia między innymi zdalny pomiar cząstek PM10, PM2,5, PM1, co pozwala na uprawdopodobnienie spalania chodźmy tworzyw sztucznych czy lakierowanych mebli itp.

W przypadku stwierdzenia w/w cząstek w trakcie lotów nad kominem, kontrolowanej posesji, strażnicy, którzy posiadają uprawnienia do wejścia na teren posesji w celu kontroli czym pali się w piecu, dokładnie skontrolują paleniska, z czego sporządzą protokół z kontroli.

Przypominamy, że zgodnie z art. 191 Ustawy o Odpadach strażnicy mogą ukarać sprawcę spalania odpadów grzywną w wysokości 500 zł.

Kontrole czym spalamy w naszych piecach przy użyciu drona będą prowadzone systematycznie przez cały okres grzewczy. Mamy nadzieję, że nie będziemy mieli powodu do nakładania mandatów karnych, bo to nie jest celem prowadzenia tych działań, a szczególnie zależy nam na podniesieniu jakości powietrza w naszym mieście.

UWAGA Komunikat

Wobec konieczności ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby wywołanej przez koronowirusa, a ponadto mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przebywających w Skierniaewicach, Straż Miejska w Skierniewicach zaleca ograniczenie i prosi o niezbędne zaniechanie osobistych wizyt w siedzibie Straży Miejskiej w Skierniewicach. Dotyczy to wizyt związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu, składaniu pism i wyjaśnień oraz w innych sprawach wymagających nagłych interwencji.

Ponadto osoby, którym Straż Miejska w Skierniewicach wyznaczyła termin wezwania do wstawienia się w naszej siedzibie w dniach od 16 - 31 marca 2020 roku, proszone są o kontakt telefoniczny z naszym dyżurnym pod nr tel. 46 833 37 79, celem ustalenia późniejszego terminu wstawiennictwa w naszej jednostce.

Do Państwa dyspozycji pozostaje nasza poczta elektroniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz kontakt telefoniczny: 46 833 37 79 lub pod nr alarmowym: 986.

O wszelkich zmianach w naszej bieżącej działalności będziemy informować Państwa w kolejnych komunikatach.

STRAŻ MIEJSKA ZBADA TWOJĄ TRZEŹWOŚĆ

Straż miejska zaprasza na darmowe badania alkomatem

Straż Miejska w Skierniewicach wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, zakupiła profesjonalny alkomat iBlow10.

ALKOMAT

Według opinii jest to idealne narzędzie do ultra-szybkiego badania grup ludzi oraz sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji. Dzięki zastosowaniu niezwykle szybkiego, nowoczesnego sensora elektrochemicznego pomiar trwa zaledwie 4 sek. Cechą szczególnie istotną jest funkcja pracy w trybie pasywnym, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu.

O orientacyjnym stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu informuje czytelny wyświetlacz LCD oraz wbudowana lampa sygnałowa LED (zielona/czerwona).

Kierowcy, którzy wcześniej spożywali alkohol i nie są pewni co do jego zawartości w wydychanym powietrzu przed wyjechaniem w trasę, od dnia dzisiejszego tj. 14.01.2020 r. każdego dnia tygodnia od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7:00 do 23:00, będą teraz mogli całkowicie darmowo sprawdzić się u dyżurnego Straży Miejskiej w Skierniewicach. Przed przystąpieniem do badania należy dyżurnemu SM okazać dokument tożsamości i nie chodzi tu o ewentualne prowadzenie dalszych czynności w stosunku do danej osoby, u której np. urządzenie wskazywałoby duży pomiar, a jedynie o dane statystyczne i nie będą przetwarzane do innych celów jak cele ustawowe Straży Miejskiej.

Wynik przeprowadzonego badania alkomatem to wiedza tylko dla osoby badanej, bowiem dyżurny Straży Miejskiej nie wydaję żadnych zaświadczeń.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...