NA DRUGIE ŚNIADANIE PIWKO...

Niesamowitego pecha miał w dniu wczorajszym (tj. 5 lutego br.) 37 letni mieszkanie z ul. Bolesława Prusa. Około godziny 10:30 patrol Straży Miejskiej przemieszczał się z Osiedla Widok do Centrum miasta, w pewnym momencie strażnicy, zauważyli na wysokości ul. Jasnej zataczającego się mężczyznę, który szedł wzdłuż Al. Macieja Rataja popijając piwko. Strażnicy zatrzymali pojazd w bezpiecznym miejscu, a następnie podjęli interwencję wobec spożywającego alkohol w miejscu zabronionym. Mężczyzna ten na widok strażników wyrzucił butelkę po piwie czym również popełnił drugi czyn zabroniony tj. zaśmiecił miejsce publiczne. Za obydwa wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w wysokości 100 zł. Niestety ten spacerek kosztował 37-latka 200 zł.

STRAŻNICY POMOGLI BEZDOMNEMU

W dniu 2 lutego br. około godziny 22:00, jeden z lekarzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zwrócił się o pomoc do strażników, w umieszczeniu osoby bezdomnej w ośrodku Ametyst. Według informacji uzyskanych od lekarza, bezdomny został przywieziony na SOR przez patrol Policji, celem przebadania go ponieważ było podejrzenie, że mężczyzna ten został pobity. Po odjechaniu z SOR patrolu Policji, lekarz próbował przekazać owego mężczyznę najbliższej rodzinie, ale rodzina mieszkająca w Piastowie oświadczyła, że nie jest w stanie go odebrać tego dnia, dlatego Pan Doktor zwrócił się do strażników z prośbą o pomoc. Strażnicy skontaktowali się z dyżurującym pracownikiem Ametystu, który zgodził się przyjąć bezdomnego na noc. Strażnicy przewieźli mężczyznę do noclegowni, gdzie został nakarmiony, umyty i mógł wyspać się w ciepłym pomieszczeniu.

Należy podkreślić, że mężczyzna ten posiada lekkie upośledzenie umysłowe.

NIETRZEŹWY ZAKŁÓCAŁ SPOKÓJ W KOŚCIELE

Jeden z naszych mieszkańców z ul. Norwida miał ogromnego pecha, kiedy to w dniu 1 lutego około godziny 18:00 wtargnął do Kościoła św. Jakuba i podczas odbywającego się nabożeństwa będąc pod wpływem alkoholu zakłócał spokój, zachowując się niegodnie, komentował modlitwę zgromadzonych wiernych oraz prowadzącego nabożeństwo duchownego. Jego pech polegał na tym, że wszedł do kościoła, obok którego od niedawna ma swoją siedzibę Straż Miejska. Strażnicy zainterweniowali na wniosek kapłana, ujęli nietrzeźwego, który podczas interwencji zachowywał się wulgarnie w stosunku do strażników, oprócz tego w obecności strażników rozbił butelkę po alkoholu, czym zaśmiecił miejsce publiczne. Strażnicy pijanego przewieźli do szpitala celem przebadania go na okoliczność zatrzymania w Policyjnej Izbie Zatrzymań do czas wytrzeźwienia.

W dniu 2 lutego około godziny 16:30, kiedy to owy mężczyzna już wytrzeźwiał został ukarany przez strażników 4 mandatami karnymi po 100 zł. za każde z czterech popełnionych przez niego wykroczeń. Jak widać drogo go kosztowała wizyta w kościele chociaż nie była zbierana składka....

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...