Raport tygodniowy za okres od 24 do 30 czerwca 2018 r.

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 358 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 117,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 239 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 1,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 51 w tym dotyczących:

  • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 14,
  • zagrożeń w ruchu drogowym – 19,
  • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 4,
  • zagrożeń życia i zdrowia – 10,
  • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 0,
  • awarie techniczne – 1,
  • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 3.

Interwencje własne – 66,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 55,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 4/400 zł.,

skierowano spraw do sądu – 2,

patrole wspólne z policją – 2 (patrole na targowisku),

zabezpieczenia (Asysta z Prezydentem Miasta, otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), pomoc w uruchomieniu samochodu, zabezpieczenie miejsca niebezpiecznego (wysypisko RAWKA), kontrola zajęcia pasa drogowego, zabezpieczenie rajdu rowerowego, zabezpieczenie biegu, znakowanie rowerów, odebranie terenu po działaniach Państwowej Straży Pożarnej) – 75,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 3,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 13,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 0,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 11.

Podziękowania z czwórki

Podziękowania Z czwórki

ODNALEZIONY KRÓLIK

W dniu 24 czerwca br. około godziny 11:00, jedna z mieszkanek naszego miasta zgłosiła strażnikom, że na jednej z posesji przy ul. Reymonta przebywa w zaroślach królik. Zwróciła się z prośbą do strażników o uwolnienie zwierzaka z pułapki w jakiej się on znalazł, jednocześnie obawiała się, że królik może zostać zaatakowany przez większe zwierze. Strażnice po dotarciu pod wskazany adres potwierdzili obecność królika na niezamieszkałej nieruchomości. W związku z tym, że na miejscu nie było właściciela nieruchomości strażnikom udało się ustalić miejsce zamieszkania właściciela działki, który zobowiązał się przybyć na jej teren w dniu następnym tj. w poniedziałek. W dniu 25 czerwca (poniedziałek) w obecności właściciela działki przy ul. Reymonta, strażnicy weszli na jej teren i odłowili samotnego uciekiniera. Zwierze zostało przygarnięte przez jednego ze strażników, który zobowiązał się otoczyć go opieką.

Strażnicy są w posiadaniu zdjęcia uwolnionego królika, które może posłużyć jako identyfikacja potencjalnego właściciela zwierzęcia, ponieważ podejrzewamy, że może on pochodzić z jakiegoś pobliskiego domu. Osoby, które mogą poszukiwać swojego pupila mogą się zgłaszać do naszej siedziby, celem identyfikacji zwierzaka.

Obu przemiłym mieszkankom naszego miasta, którym nie był obojętny los przesympatycznego króliczka, chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za okazaną pomoc w ratowaniu życia zwierzaka.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...