Raport tygodniowy za okres od 3 do 9 lutego 2019 r.

W analizowanym okresie, strażnicy podjęli 410 różnego rodzaju interwencji i działań związanych z zapewnieniem ładu i porządku na terenie naszego miasta, z czego:

wszystkich interwencji podjęto – 193,

skontrolowano budynki użyteczności publicznej – 214 (razy),

kontrola nieruchomości, która zakończyła się sporządzeniem protokółu – 1,

przyjęto zgłoszeń od mieszkańców – 66 w tym dotyczących:

  • zakłócania porządku publicznego i spokoju - 3,
  • zagrożeń w ruchu drogowym – 38,
  • ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 8,
  • zagrożeń życia i zdrowia – 8,
  • zagrożeń pożarowych (katastrof) – 0,
  • awarie techniczne – 6,
  • dzikie zwierzęta (bezpańskie psy i inne) – 3.

Interwencje własne – 127,

udzielono pouczeń (środki oddziaływania wychowawczego) – 81,

ukarano mandatami karnymi sprawców wykroczeń – 20/2900,

skierowano spraw do sądu – 2,

patrole wspólne z policją – 3 (kontrola targowiska, patrole szkolne),

zabezpieczenia (Asysta Inspektorem Inspekcji Weterynarii, otwieranie urzędu miasta, posterunki stałe w urzędzie miasta i urzędzie stanu cywilnego, kontrola miejsc zagrożonych według Krajowej Mapy Zagrożeń przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach (działania cykliczne), pomoc w uruchomieniu samochodu, kontrola zajęcia pasa drogowego, konwój dokumentów, kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych – 69,

konwój dokumentów, wartości pieniężnych, asysty urzędnikom – 3,

wystawionych wezwań dot. popełnionych wykroczeń – 70,

interwencje z monitoringu/fotopułapki – 37,

przekazano spraw do jednostek współdziałających w zakresie funkcjonowania infrastruktury miejskiej (uszkodzone znaki drogowe; awarie oświetlenia ulicznego, zanieczyszczone chodniki i jezdnie; inne) – 12.

DOBRY SĄSIAD TO SKARB

Pomimo tego, że nasze dzisiejsze życie toczy się w ogromnym tempie, kiedy to bardzo często zapominamy o wartościach życiowych, takich jak: miłość, szczerość, uczciwość, lojalność, a przede wszystkim przyjaźń, to mamy przykłady ludzi, którzy o tych wartościach nigdy nie zapominają.

W dniu 7 lutego jedna z mieszkanek ul. Mackiewicza zadzwoniła do Straży Miejskiej w Skierniewicach z prośbą o sprawdzenie sąsiedniej posesji, ponieważ już od kilku dni nie widziała swojej sąsiadki, nie widzi wydobywającego się dymu z komina, jak również od kilku dni nie zauważyła palących się świateł w oknach. Niepokój tejże kobiety był duży, z uwagi na to, że sąsiadka jest już starszą osobą, a jej syn według zgłaszającej nadużywa alkoholu. Strażnicy po przyjęciu tego zgłoszenia udali się pod wskazany adres, gdzie zastali syna starszej kobiety, który oświadczył, że jego mama ma 90 lat i od kilku dni jest w szpitalu.

Bardzo się cieszymy, że możemy również w taki sposób pomóc naszym mieszkańcom, którzy nie zawsze sami mogą pomóc, ale nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka. Dlatego też zwracamy się z prośbą, dzwońcie 986 i zgłaszajcie wszystko co Was niepokoi, a strażnicy postarają się pomóc.

W OKU KAMERY

Kamery Miasto Mickiewicza 20190205214253 62899905Modernizacja systemu monitoringu miasta przynosi coraz to więcej korzyści w eliminowaniu negatywnych nawyków osób, które nie zawsze stosuję się do przyjętych norm. W dniu wczorajszym (5 luty br.) około godziny 21:40, operator monitoringu mając do dyspozycji między innymi kamerę na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza i Lelewela oraz kamerę na wiadukcie zauważył, jak dwóch mężczyzn wyszło z pobliskiego sklepu spożywczego Żabka i przed tym sklepem zaczęli spożywać alkohol w postaci piwa. Zauważone czyn został przekazany do patrolujących teren miasta strażników miejskich, którzy udali się na miejsce zdarzenia. W trakcie kiedy patrol interwencyjny przemieszczał się w/w rejon, operator monitoringu zauważył, jak jeden z mężczyzn niczym nie skrepowany, że w pobliżu przechodzą inne osoby, oddaje mocz na chodnik, co skrupulatnie zarejestrowała kamera z wiaduktu.

Kamery Miasto Mickiewicza 20190205214249 62896390

Kamery Miasto Wiadukt PKP 20190205220409 63617037

Za spożywanie piwa w miejscu zabroniony obaj mężczyźni zostali pouczeni natomiast mężczyzna, który dopuścił się nieobyczajnego wybryku został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...