Na kłopoty Straż Miejska…

Do niecodziennego zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym, kiedy to około godziny 1200 dyżurny Straży Miejskiej w Skierniewicach odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która błagała o pomoc ponieważ nie może wyjechać swoim samochodem z parkingu w rejonie ulicy Jagiellońskiej. Dyżurny SM natychmiast skierował na miejsce jeden z patroli, który po przybyciu w ten rejon stwierdził, że kobieta zawisła podwoziem swojego Matiza na korzeniach drzewa.

Matiz1

Nie takie problemy strażnicy rozwiązywali, również i tym razem przy użyciu linki holowniczej udało się samochód uwolnić, co spotkało się z wielką radością jego właścicielki, która nawet próbowała płacić strażnikom za udzieloną jej pomoc.

Matiz

Oczywiście strażnicy wyjaśnili kobiecie, że nasza formacja nie pobiera opłat za niesienie pomocy osobom, które jej potrzebują. Na pożegnanie ze słowami dziękuję, z uśmiechami na twarzach zakończono kolejną czynność, których w codziennej służbie nie brakuje.

Ocalili kaczkę

Około godziny 900 dyżurny Straży Miejskiej w Skierniewicach odebrał zgłoszenie o kaczce, która spaceruje po ulicy w rejonie ronda przy ul. Wyszyńskiego na wysokości pobliskiego Kościoła. Kaczka swoją obecnością stwarzała zagrożenie dla siebie i uczestników ruchu w tym rejonie miasta. Na miejsce został wysłany jeden z patroli Straży Miejskiej, który po przybyciu na miejsce zastał spacerującą kaczkę hodowlaną, która najprawdopodobniej wypadła z transportu, który mógł przewozić tego rodzaju ptactwo hodowlane. Strażnicy zabezpieczyli kaczkę, którą przewieźli do jednego z gospodarstw na terenie naszego miasta.

20170621 090111

Mężczyzna, który zgłosił ten problem, drogą elektroniczną podziękował strażnikom za tak załatwioną sprawę, a my chcemy podziękować Panu Krystianowi, dzięki któremu mogliśmy tak skutecznie interweniować.

Podziękowania od Przedszkolaków z czwórki

Podziękowania Przedszkolaki z 4

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...